No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zástupca starostky Klenovca sa vzdal poslaneckého mandátu

Martin Štefánik sa vzdal postu poslanca Obecného zastupiteľstva v Klenovci a v súčasnosti je už príslušníkom tamojšej obecnej polície. Pre Rimava.sk to potvrdil samotný Štefánik, ktorý bol zároveň zástupcom starostky Zlaty Kaštanovej. Donedávna pritom pôsobil v Policajnom zbore SR. „K 31. 12. 2020 som odišiel do výsluhového dôchodku,“ poznamenal s tým, že z PZ neplánoval odísť, ale celková minuloročná situácia sa vykryštalizovala tak, že k tomu napokon pristúpil. „Mandátu poslanca som sa vzdal k 31.1., a to kvôli nezlučiteľnosti funkcie poslanca a zamestnanca obce Klenovec. Od prvého februára som obecným policajtom,“ spresnil.

Priazeň voličov

O funkciu poslanca sa v komunálnych voľbách na jeseň 2018 uchádzal Martin Štefánik ako nezávislý kandidát. Dostal najviac hlasov.

Článok pokračuje pod reklamou„Vlani po poslednom zastupiteľstve ma poslanci nabádali, aby som išiel k obecnej polícii. Išlo o to, že prácu našej obecnej polície treba trochu pozdvihnúť. V tej dobe som ešte ani nepočítal s tým, že pôjdem do výsluhového dôchodku,“ povedal Štefánik, ktorý sa tak podľa jeho slov začal pohrávať s myšlienkou, že by sa išiel k obecnej polícii.

Obsadil voľné miesto

Martin Štefánik

Ako dodal, v PZ odpracoval 26 rokov. „Mám odbornú spôsobilosť, takže som si dal žiadosť o prijatie do Klenovca za obecného policajta. Vzhľadom k tomu, že mám na to predpoklady, bolo mi vyhovené. Chcel by som uplatniť svoje bohaté skúsenosti tam, kde som začínal, nakoľko Klenovec je moja srdcovka.“ Štefánik pripomenul, že v minulosti už 1.5 roka bol obecným policajtom v Klenovci.

Ozrejmil, že klenovská obecná polícia pozostávala z troch príslušníkov, ale v priebehu minulého roka sa po odchode jedného z nich uvoľnilo miesto a obecná polícia fungovala v dvojčlennom zložení. „Doposiaľ bolo jedno miesto voľné. Od začiatku februára fungujeme v trojčlennom zložení,“ podotkol Martin Štefánik. Podľa jeho vyjadrenia zvažoval, či dať prednosť poslaneckému mandátu, alebo práci obecného policajta. „Ale povedal som si, že obci budem stále nápomocný,“ skonštatoval. „Mám ambície, aby bol v Klenovci poriadok a nejaká tá disciplína,“ pokračoval.

Hrušková prejavila záujem

Štefánika na základe výsledkov komunálnych voľbách v roku 2018 nahradí v obecnom zastupiteľstve Blažena Hrušková (kandidovala za Smer – SD), ktorej vtedy pripadla pozícia prvej náhradníčky. Hrušková pre Rimava.sk potvrdila, že už bola v tejto veci oslovená a má záujem o funkciu poslankyne. Sľub by mala zložiť na februárovom rokovaní obecného zastupiteľstva. Blažena Hrušková bola zástupkyňou bývalého klenovského starostu Pavla Struhára. Je riaditeľkou Gymnázia M. Hrebendu v Hnúšti.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Rimava.sk, oficiálna stránka obce


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross