No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Žena z dvojice, ktorá okradla seniorku z Lučenca, pred výsluchom porodila

Ilustračné foto: Pixabay

LUČENEC – O vyše 6-tisíc eur obrala dvojica podvodníkov seniorku z Lučenca ešte v minulom roku. Vyšetrovateľ z tohto činu obvinil 23-ročného muža a 24-ročnú ženu.

Podvodníkov zadržali po niekoľkých mesiacoch a sudca v nedeľu (19. marca) rozhodoval o ich väzbe. Téme sa venoval aj regionálny štáb TV JOJ.

Článok pokračuje pod reklamou


Dôchodkyni telefonovali a tvrdili jej, že musí zaplatiť, pretože jej dcéra spôsobila dopravnú nehodu. Tomuto telefonátu neuverila, no skúsili to na ňu opäť. Tentokrát sa predstavili ako policajti a uviedli, že staršej žene hrozí okradnutie. Presvedčili ju, aby peniaze vložila na účet a sľúbili jej, že ich neskôr vrátia.

80-ročná dôchodkyňa tak urobila a na cudzí účet vložila 6 500 eur. Dvojici hrozil trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Žena bola vo vysokom štádiu tehotenstva. Po vyšetrení u lekára v cele nocovala, no na súd sa dostaviť nemohla. Pár hodín pred výsluchom dostala pôrodné bolesti. Sudca tak o väzobnom stíhaní rozhodoval v nemocnici.

"Súd podľa názoru obhajoby správne zvážil rozumne a vyvážene zásadu proporcionality. Na náhradu tejto väzby určil inštitúty dohľadu probačným a mediačným úradníkom. Tak isto jej uložil obmedzenie nevycestovať do zahraničia," uviedol pre TV JOJ obhajca obvinenej Stanislav Ďurica. Prijal aj jej písomný sľub, že sa nebude dopúšťať trestnej činnosti. Zo zadržania ju tak prepustili.

Muža po výsluchu umiestnili do policajnej cely. Obvinený Košičan ale vo väzbe nezostal. Boli mu uložené rôzne povinnosti a obmedzenia a väzbu mu nahradili peňažnou kauciou. Rozhodnutie ale nie je právoplatné, prokurátorka podala sťažnosť. Rozhodovať tak bude krajský súd.

Celú reportáž regionálneho štábu TV JOJ si môžete pozrieť tu:


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross