No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primár oddelenia bol napadnutý počas služby. Polícia už obvinila tri ženy

Zdroj: regionálny štáb TV JOJ

RIMAVSKÁ SOBOTA – Skupina žien napadla primára oddelenia v areáli nemocnice v Rimavskej Sobote. Od slovných urážok prešli až k fyzickému útoku. Polícia už obvinila tri ženy. Vedenie nemocnice bude iniciovať úpravu legislatívy, o príprade informoval regionálny štáb TV JOJ.

Príbuzní jedného z pacientov zaútočili na primára Jána Zachara, keď sa počas služby presúval z jedného pavilónu do druhého. V parku si všimol skupinu ľudí, z ktorej jedna žena bežala jeho smerom a začala ho vulgárne osočovať a vyhrážať sa mu. Primár pre TV JOJ uviedol, že sa snažil situáciu zmierniť, čo sa mu nepodarilo a žena ho následne opľula.

Článok pokračuje pod reklamou


Neskôr, keď sa vracal na oddelenie, obkolesila ho celá skupina – štyri ženy a dvaja muži, medzi ktorými spoznal príbuzných pacienta, ktorý nedávno ležal na internom oddelení v komplikovanom stave, a ktorý bol napadnutý počas hospitácie iným pacientom.

Tomáš Kráľ, hovorca siete nemocníc Svet zdravia, označil útok za neprípustný a neospravedlniteľný. Aj keď sa právna ochrana zdravotníckych pracovníkov od roku 2017 posilnila, štatút chránenej osoby majú iba počas výkonu práce na ambulancii alebo na oddelení. Nemocnice preto plánujú iniciovať legislatívnu úpravu, aby zdravotníci boli chránení nielen počas poskytovania zdravotnej starostlivosti, ale aj v súvislosti s jej poskytovaním.

Viac si môžete pozrieť v reportáži regionálneho štábu TV JOJ v časti od čas.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross