No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z pôvodne štyroch vrážd polícia objasnila už väčšinu

V susedných okresoch v Revúcej a Lučenci objasnili krajskí policajti v súčasnosti už tri vraždy zo štyroch pôvodných. Došlo k nim tento rok v priebehu viac ako dvoch mesiacov. Najnovšie uzavreli vyšetrovanie v prípade dvojnásobnej vraždy, kde v obci Točnica našli zastreleného otca so synom. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, v tomto prípade bolo zastavené trestné stíhanie. Podrobnosti vyšetrovania nekonkretizovala, dodala však, že znaleckými posudkami bolo zavinenie cudzou osobou vylúčené.

Článok pokračuje pod reklamou"V tejto trestnej veci bolo vykonané rozsiahle dokazovanie, z ktorého je zrejmé, že sa protiprávneho konania dopustil 57-ročný muž, ktorý zastrelil svojho maloletého syna, následne obrátil strelnú zbraň proti sebe a spáchal samovraždu," konštatuje. Skutok sa podľa ďalších informácií stal opakovacou guľovnicou.

Koncom augusta polícia objasnila vraždu, ku ktorej došlo v Muráni. Dôchodkyňu našli zavraždenú v rodinnom dome, mala mať niekoľko bodno-rezných rán. V prípade začal krajský vyšetrovateľ trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Po vykonaní niekoľkých domových prehliadok u dvoch mladíkov padli obvinenia na základe dôkazov. Jedného z dvojice dokonca z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Ako vtedy pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, išlo o 18-ročného Matúša z Muráňa. Spolu so 16-ročným Denisom tak čelia aj obvineniu zo zločinu porušovania domovej slobody spáchaného formou spolupáchateľstva.

Zo štyroch vrážd tak polícia objasňuje už len jednu v Tornali. Došlo k nej ešte začiatkom apríla a jej obeťou sa stal 62-ročný muž. V jednom z bytov na Ulici 1. mája ho našli s viacnásobným bodným poranením hrudníka. Podľa policajných informácií bolo v prípade vykonaných viacero úkonov a vyšetrovanie pokračuje naďalej. "Vyšetrovateľka stále na prípade intenzívne pracuje. Robí stále procesné úkony, aby zistila páchateľa," uistila policajná hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk

V regióne vyšetrujú už štyri vraždy

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross