No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TRAGÉDIA: Mladík sa postavil na trať chrbtom k prichádzajúcemu vlaku

ilustračné fotoMladý, 23-ročný muž, prišiel včera o život na železničnej trati, postavil sa chrbtom k prichádzajúcemu vlaku a ostal stáť. Na výstražné znamenia nereagoval, ani rýchlobrzda už zrážke nedokázala zabrániť.

Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, nešťastie na železničnej trati oznámil včera vo večerných hodinách službukonajúci vlakový výpravca z Fiľakova. Podľa slov hovorkyne na miesto okamžite smerovala hliadka Oddelenia železničnej polície z Lučenca. "Bolo zistené, že ide o 23-ročného Lučenčana," povedala Vašková. Ako spomenula, rušňovodič uviedol, že spozoroval osobu, ktorá v tesnej blízkosti pred prichádzajúcim vlakom vstúpila do koľajiska z krovinatého porastu a ostala stáť chrbtom k vlaku.

"Okamžite bolo použité zvukové výstražné znamenie a zatiahnutá rýchlobrzda, no zrážke sa už nepodarilo zabrániť," povedala hovorkyňa. Privolaní záchranári život mladého muža zachrániť nevedeli. Podľa slov Vaškovej utrpel rozsiahle devastačné poranenie hlavy, ktoré bolo nezlučiteľné so životom. Poverený príslušník Oddelenia železničnej polície začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross