No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Zrážku s autobusom vodič osobného auta neprežil

tragicka nehoda lucenecDopoludňajšiu zrážku autobusu s autom pri čerpacej stanici pri Lučenci neprežil vodič osobného auta s poltárskou ŠPZ. Muž, ktorý bol v aute sám, pravdepodobne odbáčal odbočoval z hlavnej cesty a zrazil sa s autobusom. Obidva vozidlá skončili v priekope. Zakliesneného vodiča z auta vystrihovali hasiči, zraneniam však na mieste podľahol. Cestujúci v autobuse sa podľa prvotných informácií nezranili. Na mieste zasahovalo osem príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Lučenca. K nehode došlo okolo deviatej hodiny.

Doplnené o 11:15 hod.

Osobné auto Hyundai bolo prevrátené a zakliesnené na strane vodiča. „Pomocou vyslobodzovacieho náradia sme ho vybrali z vozidla a odovzdali záchrannej službe, oživovali ho,“ povedal pre Rimava.sk Peter Petráš, riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Lučenci. V autobuse sa malo nachádzať 11 pasažierov a ľahké zranenia mala utrpieť jedna žena.

Doplnené o 14:44 hod.

Autobus smeroval z Liptovského Hrádku do Rimavskej Soboty

Diaľkový autobus smeroval z Liptovského Hrádku do Rimavskej Soboty. Podľa predbežných zistení polície, k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 55-ročný vodič osobného motorového vozidla Hyundai pri odbočovaní vľavo nedal prednosť v jazde oproti prichádzajúcemu autobusu, následkom čoho došlo k zrážke. „V súvislosti s tragickou nehodou sme už začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Na miesto nehody bol podľa jej slov prizvaný aj znalec z odboru dopravy a teda zistenie presnej príčiny vzniku tejto dopravnej nehody je predmetom jej ďalšieho objasňovania.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross