No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bude súťažiť s najlepšími na svete, Brosman získal kartu Elite Pro

RIMAVSKÁ SOBOTA – Stane sa členom Ligy profesionálov. Kulturista Roland Brosman dostal od medzinárodnej organizácie IFBB kartu Elite Pro, ktorá mu umožňuje súťažiť s najlepšími na svete.

“Získanie Elite Pro karty pre mňa znamená začiatok súťaženia s elitnými profesionálnymi, s tými najlepšími z najlepších z celého sveta, kde sú len medailisti a víťazi z tých najväčších IFBB medzinárodných súťaží, ako aj súťaží z IFBB majstrovstiev Európy alebo sveta. Beriem to ako ďalšiu veľkú výzvu, znova niečo nové dosiahnuť. Mať cieľ a motiváciu je základ, bez nich to proste nejde a v športe to platí dupľovane. Pokiaľ vidím, že sa dokážem stále zlepšovať, dovtedy súťažiť budem. Pokiaľ už nie, súťažiť prestanem, no nikdy nezanevriem na cvičenie,” povedal pre Rimava.sk Brosman. 

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej vysvetlil, znamená to pre neho okrem súťaženia s najlepšími aj viac peňazí. “Pokiaľ ste juniorským alebo seniorským reprezentantom SAFKST a dosahujete výsledky, tak tam sa o vás postarajú. Všetky výdavky na medzinárodnú súťaž spojené s cestovaním, letom, transferom, registráciou a ubytovaním vám plne hradia. Plus dostávate vždy doplnky športovej výživy do každej prípravy na každú medzinárodnú súťaž v rámci reprezentácie. Ďalej, ak ste dlhodobo úspešný, tak vďaka podpore samotného ministerstva školstva máte možnosť sa dostať do Top Tímu SR a s tým spojenú nemalú finančnú podporu počas celého roka. Toto však prestupom do Pro divízie končí o to viac, keď ste už Masters + 40 r. Všetko si hradíte sami. Takže finančné výhry sú pre vás viac ako potrebné,” vysvetlil Brosman. 

Brosman má za sebou viac ako 31 súťaží. So súťažením začal v roku 1992, na istú dobu skončil v roku 2001. “Potom nastala so súťažením 13 ročná pauza. Od roku 2014 súťažím dodnes. Som 3-násobný Majster Slovenska, 1-krát absolútny Majster Slovenska. Mám množstvo víťazstiev, medailí a trofejí z pohárových súťaží, ako aj medzinárodných zahraničných súťaží. No posledné 2 roky boli pre mňa najviac úspešné. Bronz z IFBB Majstrovstiev sveta Tarragona 2019 a Striebro z IFBB Majstrovstiev sveta Santa Susanna 2020, ktoré najviac rozhodli o mojom prestupe,” dodal Brosman na záver s tým, že plánuje štartovať na majstrovstvách sveta profesionálov v októbri 2021. 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross