No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bývalá víťazka Miss Gemer - Malohont moderátorkou televízie

Máriu Svoreňovú zdobí titul víťazky regionálnej súťaže krásy spred šiestich rokov. Jeden a pol roka je moderátorkou televízie GTV. Verejnosť ju však nemusí poznať len z televíznej obrazovky, keďže pracuje v jednom z obchodných reťazcov v Rimavskej Sobote, kde sa zaoberá sťažnosťami a reklamáciami.

V roku 2002 vyhrala v Rimavskej Sobote súťaž Miss Gemer – Malohont. Je predposlednou víťazkou tejto súťaže krásy, od roku 2003 sa táto a ani iná súťaž krásy v Rimavskej Sobote neorganizuje. Pri doteraz poslednom ročníku Miss Gemer – Malohont bola členkou poroty a pomáhala tak vybrať svoju nástupkyňu na tróne. 

„Kamarátky ma nahovorili, aby som sa v roku 2002 zúčastnila súťaže Miss Gemer – Malohont. Nakoniec som si sama povedala, prečo teda nie. Mala som z víťazstva dobrý pocit, potešilo ma. Takýto úspech každému mladému dievčaťu zdvihne sebavedomie. Rok 2002 si však nepamätám len z tohto dôvodu, veď sme sa stali majstrami sveta v hokeji,“ povedala pre Rimava.sk dvadsaťštyriročná Svoreňová.

Bývalá kráľovná krásy Gemera – Malohontu sa prikláňa skôr k názoru, že regionálne súťaže miss majú význam. „Víťazstvo v  takejto súťaži je úspechom. Nehovorím teraz o kariérnom úspechu, ale o forme osobného úspechu. Pre dievčatá môže byť účasť na takejto súťaži dobrá. Je to zábava,“ konštatovala. „Kedysi bývalo prepojenie medzi regionálnymi súťažami miss, súťažami na úrovni kraja, a tak ďalej. Keď teraz vyhrá dievča regionálnu súťaž, je na ňom, či chce ísť sama individuálne po nevychodenom chodníčku ďalej, bude bojovať, alebo to nechá celé tak,“ poznamenala posledná víťazka Miss Gemer – Malohont, ktorá bola z Rimavskej Soboty.

Po tom, ako sa stala regionálnou kráľovnou krásy, vyskúšala šťastie na kastingu v súťaži Miss Slovensko 2003. „Odporúčali mi viacerí, aby som to vyskúšala aj v celoslovenskej súťaži.  Bola som na regionálnom kastingu v Banskej Bystrici, ale ďalej som nepostúpila. Nemôžem povedať, že by som bola sklamaná. Nešla som tam s veľkými očami. Chcela som skúsiť niečo nové, vidieť, ako to funguje a vyskúšať, či sa mi nepodarí postúpiť ďalej,“ vyslovila sa  Svoreňová, ktorá sa viackrát na kastingu na celoslovenskú súťaž  krásy nepredstavila. 

Tvrdí, že jej snom nebolo stať sa modelkou. „Aj keď som nafotila fotky pre jednu modelingovú agentúru, nespolupracovala som potom s touto agentúrou,“ poznamenala s tým, že neskôr síce pracovala v jednej modelingovej agentúre, ale nie ako modelka. „Bola som tam konzultantkou a mala som na starosti aj personálnu agendu. Bola som tam však krátko. Modelku som nechcela robiť. Mala som možnosť ísť napríklad fotiť do Milána, ale odmietla som to. S odstupom času to na jednej strane ľutujem, ale je to za mnou,“ uviedla. Sporadicky sa  však  zúčastňuje módnych prehliadok. „Spolupracujem s Mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote. Venujem sa módnym prehliadkam viac- menej v rámci zábavy. Cítim sa v tejto roli dobre. Som určitým spôsobom exhibicionista,“ doplnila.

Tvárou GTV je jeden a pol roka. Ako Mária Svoreňová pre Rimava.sk povedala, pôvodne dostala ponuku pracovať v tejto regionálnej televízii ako redaktorka. „Keďže ale študujem na vysokej škole, mám aj stálu prácu a ani som sa necítila  na to, aby som bola redaktorkou, odmietla som túto ponuku. Ponuku stať sa moderátorkou som ale prijala. Ani teraz sa necítim na to, aby som pracovala ako redaktorka,“ vysvetľuje pozadie spolupráce s televíziou. Prácu moderátorky berie podľa jej slov s plnou vážnosťou.  Do popredia dáva, že ide o zaujímavú prácu, osobitú a je pri nej zábava. Tvrdí, že moderátorský vzor nemá a kolegom do práce v redakcii nezasahuje. „Myslím si, že robím kroky dopredu. Vychádzam z toho, keď si spätne pozriem predchádzajúce spravodajské relácie. Mojím najväčším kritikom je mama,“ poznamenala. S ľuďmi prichádza bežne do styku vo svojom „civilnom“ zamestnaní.  „Pracujem v obchodnom centre, kde mám v agende vybavovanie sťažností a reklamácií, poskytujem informácie o akciách v našom obchodnom centre. Som v tejto práci spokojná. Stretávam sa pri vybavovaní agendy s tým, že ma ľudia z obrazovky spoznávajú“.

Hovorí o sebe, že ju znamenie Blíženci, v ktorom sa narodila, vystihuje. Po skončení strednej školy ju neprijali na Policajnú akadémiu v Bratislave. V súčasnosti je však študentkou Technickej univerzity vo Zvolene, kde je v poslednom ročníku štúdia odboru požiarna ochrana. Po ukončení štúdia z nej bude požiarny špecialista. Ako Mária Svoreňová uviedla, čím dlhšie na tejto škole študuje, tým viac ju štúdium baví.

 

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Márie Svoreňovej, Vlado Oravec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross