No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chce sa venovať mládeži i seniorom. Budem s obyvateľmi intenzívne komunikovať, hovorí nový primátor Tisovca Ján Vengrín

TISOVEC – V našej sérii rozhovorov, v ktorých spovedáme nových zástupcov miest a obcí, vám prinášame ďalší, tentokrát s novým primátorom Tisovca Jánom Vengrínom.

Ján Vengrín zastával funkciu náčelníka Mestskej polície v Tisovci a je okresným predsedom hnutia SME RODINA.

Je podľa neho dôležité vypočuť si názory a získavať podnety od ľudí, ktorí v meste žijú. Chce sa venovať mládeži i seniorom.

Vo voľbách získal hlasy od 682 obyvateľov Tisovca a Rimavskej Píly (45,04 %) z 1 514 platných hlasovacích lístkov. Jeho protikandidátmi vo voľbách boli Matej Binder, Hana Homoľová a Pavel Karas. 

Článok pokračuje pod reklamou


Aké ste mali očakávania, keď ste sa rozhodli kandidovať na post primátora Tisovca?

Nemal som žiadne očakávania. Išiel som do kandidatúry s tým, že každý má na začiatku rovnaké šance. Samozrejme, že moje aktivity, ktoré som od parlamentných volieb v roku 2020 robil pre náš región a hlavne pre Tisovec z pozície okresného predsedu SME RODINA, mi ukázali cestu a rozhodol som sa pre kandidatúru na post primátora mesta Tisovec.

Kde ste trávili čas, keď ste čakali na výsledky volieb a aké boli vaše pocity, keď ste sa dozvedeli, že ste získali post primátora?

Čas a čakanie na výsledok volieb som trávil spolu so svojím volebným tímom a mojimi podporovateľmi v reštaurácii Centrál v Tisovci ako jedna veľká rodina. Výsledky volieb som prijal s pokorou a veľkou radosťou. Ľudia ma zvolili za primátora mesta Tisovec, dali mi dôveru a je to pre mňa veľký záväzok.

Do funkcie oficiálne nastúpite približne o mesiac. Kam budú po nástupe viesť vaše prvé kroky?

Moje prvé kroky budú viesť medzi zamestnancov nášho úradu. Sú to ľudia, ktorí sú základom a hybnou silou celej samosprávy. Následne plánujem navštíviť inštitúcie, ktorých zriaďovateľom je mesto Tisovec a mestské firmy.

Chystáte sa v prvých mesiacoch niečo v meste zmeniť? Prípadne na mestskom úrade?

Samozrejme, že áno. V prvom rade chcem v meste výrazne zlepšiť komunikáciu vo všetkých oblastiach. Hlavne však komunikáciu samospráva verzus občan. Vyjadrovať sa ku zmenám na mestskom úrade považujem za predčasné.

Čo podľa vás Tisovec momentálne najviac potrebuje?

Pripraviť a schváliť vyrovnaný rozpočet na rok 2023.

Aké sú vaše plány na najbližšie roky? Čo bude vašimi prioritami?

Energetická kríza v nadchádzajúcom období zasiahne nielen každého jedného z nás, naše rodiny, domácnosti, ale taktiež chod samospráv. Hospodárne a transparentné nakladanie s verejnými financiami bude veľmi dôležité a žiaduce. Racionálne zmýšľanie, zodpovedný prístup a finančné hospodárenie bude to najdôležitejšie pre zdravý chod samosprávy. Uvedomujem si, že žijeme ťažkú dobu. Nevieme, čo všetko nás čaká v nadchádzajúcom období, avšak vieme, že život sa nezastaví.

Čo však viem je, že v prvom rade budem s obyvateľmi intenzívne komunikovať, počúvať ich podnety a názory a aktívne ich zapájať do života v meste. Ako som vyššie uviedol, komunikácia je to prvoradé a najdôležitejšie, čo chcem v našom meste zlepšiť vo vzťahu samospráva – občan. Do života a diania v meste sa budem snažiť a chcieť zapojiť všetkých obyvateľov, ktorí prejavia záujem zlepšiť kvalitu života v našom Tisovci. Prioritne predovšetkým mládež, nakoľko oni sú naša budúcnosť a za rovnako dôležité považujem poskytnúť väčší priestor seniorom, pretože vďaka svojej múdrosti nadobudnutej na základe životných skúseností sú práve oni vzorom, od ktorých sa máme ešte stále čo učiť.

Článok pokračuje pod reklamou


Tisovec má bohatú históriu, veľmi dobrú geografickú polohu a po dlhodobej stagnácii potenciál napredovať. A vôbec to nezáleží len na primátorovi. My všetci musíme chcieť urobiť niečo viac, aby sa nám v našom meste lepšie žilo. V nadchádzajúcom období máme jedinečnú a poslednú príležitosť uchádzať sa a čerpať finančné prostriedky z eurofondov s nulovým, resp. minimálnym spolufinancovaním. Tu vidím veľký priestor a možnosti, ako získať finančné prostriedky pre rozvoj nášho mesta a skvalitnenie života v Tisovci. Kvalitne vypracované a zrealizované projekty sú kľúčovými faktormi ich úspešnosti. Následne môžeme rozvíjať v Tisovci napr. turizmus a cestovný ruch, skvalitňovať služby, rozvíjať podporu v oblasti sociálnych služieb, podporovať kultúru a šport, chrániť životné prostredie, a tým pádom aj zvyšovať zamestnanosť.

Ako si predstavujete spoluprácu so zvolenými mestskými poslancami?

Myslím si, že každý zvolený poslanec chce pre svoje mesto len to najlepšie a spoločne budeme v rámci dobrej spolupráce posúvať naše mesto vpred.

Čo by ste na záver odkázali obyvateľom Tisovca?

Milí obyvatelia nášho Tisovca a Rimavskej Píly, ďakujem vám za prejavenú dôveru v komunálnych voľbách. Je to pre mňa veľká výzva a zároveň aj veľký záväzok voči vám a nášmu mestu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross