No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Tamáši si najviac rozumie s Regendom. Z B. Bystrice odchádza, podpísal dvojročnú zmluvu v Česku

Zdroj: Alex Tamáši

RIGA - Rimavskosobotský hokejista Alex Tamáši je už s celou slovenskou hokejovou výpravou v dejisku majstrovstiev sveta (MS) - lotyšskej Rige. Do miesta šampionátu prileteli v stredu v poobedňajších hodinách.

My sme sa s Alexom porozprávali aj o príprave pred MS, kedy Slovensko odohralo osem duelov so štyrmi súpermi - Švajčiarskom, Českom, Nemeckom a Rakúskom.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako v úvode Alex povedal, prvé dva zápasy v príprave boli náročné. "Skončili sme sezónu v B. Bystrici a vyše týždňa som bol bez ľadu a tréningov, čiže som trošku vypadol z tempa. Ale zvyšné zápasy sa mi hralo dobre, bol som spokojný," uviedol.

Silná stránka tímu je podľa neho v útoku. "Máme tu šikovných útočníkov, ktorí si vedia vytvoriť šance a dať gól," dodal Tamáši. Ako ďalej povedal, nemajú súpera, na ktorého by sa vyslovene tešili. Zároveň však doplnil, že zápas s Českom bude zaujímavý, pretože to bude derby.

Zdroj: Alex Tamáši

Alex si najviac z kabíny rozumie s Pavlom Regendom, ktorý pôsobí v zámorí. "Trávime spolu najviac času a sadli sme si, máme podobný druh humoru." Do dejiska šampionátu prileteli v stredu a odvtedy mali dva tréningy. Už dnes ich čaká úvodný duel proti spomínaným Čechom.

Tento rok tréner Ramsay do tímu nominoval takmer desiatku hráčov z najvyššej slovenskej súťaže. Raritou je napríklad to, že všetci brankári pôsobia na Slovensku - Dominik Riečický v Košiciach, Stanislav Škorvánek v Michalovciach a Samuel Hlavaj v Slovane Bratislava.

Článok pokračuje pod reklamou


Aj samotný Tamáši hral posledné roky v slovenskej lige. "Myslím si, že pre extraligu je to určite dobrá vizitka. Môžeme vidieť, že má svoju kvalitu," doplnil.

Alex sa pred šampionátom cíti celkom dobre. "Teším sa už na prvý zápas, keď opadne drobný stres a už to pôjde zaradom." Čo sa týka jeho budúcnosti, prezradil nám, že v nasledujúcej sezóne už nebude pôsobiť v Banskej Bystrici. "Sťahujem sa do Čiech," uzavrel Tamáši.

Program slovenských hokejistov na MS:


AKTUALIZOVANÉ 11:37: Ako uviedol hokejový klub Mountfield HK na svojej stránke na sociálnej sieti, Alex Tamáši posilní v novej sezóne ich rady a podpísal dvojročnú zmluvu. Tento klub odohral finále českej najvyššej ligy, kde ho porazil Třinec.

"Alexa sme sledovali už v minulej sezóne a zaujali nás jeho výkony nielen v slovenskej extralige, ale predovšetkým v reprezentácii. Je to kvalitný center, ktorý by nám mal na tomto poste zaceliť medzeru po hráčoch, ktorí odišli. Vidíme v ňom perspektívneho hráča a očakávame, že nám pomôže aj so zlepšením produktivity," uviedol generálny manažér klubu Aleš Kmoníček.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross