No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Návštevnosť v Drienčanoch bola prekonaná, ľudí neodradilo ani nepriaznivé počasie

Tradičné podujatie Dedina ožíva, ktoré sa už deviatykrát konalo v Drienčanoch, pritiahlo do obce viac návštevníkov ako tomu bolo po minulé roky. Hoci sa ešte ráno kvôli nepriazni počasia uvažovalo o jeho zrušení, podľa organizátorov dopadlo nad očakávania. "Taký lejak tu už dávno nebol,“ povedala pre Rimava.sk Anita Koniarová z občianskeho združenia Valgata. Ako poznamenala, že kým ráno diskutovali či akciu odvolať alebo nie, prvý dvor rozložili nadšenci z Kraskova, ktorí tento rok do obce so svojou ponukou zavítali po prvýkrát. "To nás tak povzbudilo a vtedy sme si uvedomili, že ľudia chcú tú akciu aj napriek zlému počasiu. Takže sa to pekne všetko rozbehlo," dodala Koniarová, podľa ktorej počet návštevníkov prekonal minuloročnú účasť, odhadla ich na takmer 2,5 tis.

Dopoludňajší program organizátori presunuli do kultúrneho domu, kde vystúpil FS Čerenčianka, Vepor  aj heligonkár Ferko. V tom čase sa však počasie umúdrilo a do obce začali na poludnie prichádzať húfy návštevníkov. Ako pre Rimava.sk uviedol starosta obce Peter Švoňava, tento rok ľudí okrem bohatého programu, remeselníkov, umelcov či rezbárov čakal aj rekordný počet dvorov, a to 18. "Je vidieť, že je záujem starostov a všetkých ľudí, ktorí chcú pomôcť našej obci,“ povedal pre Rimava.sk Švoňava. Podujatie svojou účasťou obohatili okrem kraskovského a lesníckeho dvora aj členovia OZ Nižný Skálnik Solénia, folklórny súbor Čerenčianka a tvorivé dielne pri fare známeho rozprávkara Pavla Emanuela Dobšinského. Lákadlom podľa starostu bolo aj vystúpenie súboru Lúčan až z Liptova. Návštevníci mohli ochutnať gemerské guľky, šúľance, halušky, guláše, držky, kapustnice, kačku s lokšami či paprčkový perkelt. Jarmočnú atmosféru svojimi scénkami dotvárala aj historická skupina VIRFORTIS, ktorá v obci rozložila dobový tábor. V lukovištianskom dvore sa predstavili aj členovia Dúhovej rodiny z celej Európy, ktorí v týchto dňoch kempujú pri Lukovištiach.

[su_media url="http://www.youtube.com/watch?v=SRDKrAR03q8" width="600" height="388"]

Ako avizuje Anita Koniarová, hneď po ukončení podujatia začnú s prípravami na ďalší, tentokrát jubilejný ročník. Pre návštevníkov chcú podľa starostu pripraviť nové veci, vystúpenia a predstavenia. "Určite ich niečím prekvapíme," zdôraznil Švoňava.

Medzi hosťami bolo vidieť aj známe tváre, starostov blízkych i vzdialenejších obcí, primátora Hnúšte a poslanca NR SR Michala Bagačku, primátora Tisovca Petra Mináča, prednostu obvodného úradu Pavla Struhára aj mnohých Rimavskosoboťanov, ktorí v Drienčanoch nepochybne strávili príjemnú sobotu v duchu dedinských tradícií.

Podujatie Dedina ožíva organizovala Obec Drienčany, OZ Valgatha, Gemersko – malohontské osvetové stredisko Rimavská Sobota a Klub dôchodcov Drienčany. Akcia Dedina ožíva bola realizovaná s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja a Ministerstva kultúry SR.

[nggallery id=772]

Zdroj: Rimava.sk, sponzorovaný článok (Rimava.sk je hlavný mediány partner podujatia)

Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross