No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tréner a aktívny športovec. Réti šéfuje aj streleckému klubu Magnum

RIMAVSKÁ SOBOTA Od 14 rokov až dodnes sa venuje streľbe rimavskosobotský rodák Emil Réti. V súčasnosti je tiež predsedom športového streleckého klubu Magnum, ktorý sídli pri Košickej ceste. Rimava.sk ho vyspovedala a porozprával nám o svojich začiatkoch či o tom, aké zbrane obľubuje. 

“Strieľanie buď človek v sebe má, alebo nie. Je to ako vrodený vzťah k tejto činnosti. Ja strieľam od 14-tich rokov, pretože aj môj otec mal rovnaký vzťah k zbraniam. Ja som to mal komplikovanejšie, keďže som bol v armáde a sťahoval som sa po celom Československu,” povedal Réti s tým, že do gymnázialných rokov bol v Rimavskej Sobote, ďalej pôsobil v Plzni či Bratislave. 

Článok pokračuje pod reklamou


Ako doplnil, okrem trénovania sa aj on sám venuje športovej streľbe. “V klasickej streľbe strieľam na úrovni slovenskej ligy okolo tretieho a štvrtého miesta. Na regionálnej úrovni sa pohybujem okolo prvého a druhého miesta. Ďalej tu je aj situačná či praktická streľba, ktorá je viac dynamická. Stáva sa čím ďalej tým viac populárna,” konkretizoval Réti. 

Prezradil tiež, akými zbraňami strieľa najčastejšie. “V súčasnej dobe sú veľmi vyhľadávané a cenovo dostupné zbrane od Jaroslava Kuracinu pod značkou Grandpower. Máme aj zbrane Glock, ktoré sú tiež vyhľadávané, pretože to je ikona dnešnej doby. Nájde sa u nás aj americký Springfield HS,” prezradil. Podľa jeho slov však aktuálne strieľa hlavne zo športovej zbrane. “Je to zbraň značky Pardini,” dodal. 

Športová streľba je ale celkom finančne náročný šport, hlavne čo sa týka nábojov. “Zbrane sú jedna z najlacnejších položiek, jedna stojí okolo 500 až 600 eur. Problém je ale so strelivom. Jeho cena je čoraz vyššia. Ak má byť tréning efektívny, musí byť vystrieľaných 150 rán. Tento počet nábojov stojí 30 eur. Tréningy sú trikrát do týždňa, čo predstavuje 90 eur,” uzavrel Réti. 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross