No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Equestrian Challenge: Otvorené jazdecké preteky na Kurinci na vysokej úrovni, vyhrali boj s teplom

 

Equestrian Challenge

Equestrian Challenge

V sobotu sa mohli jazdci ale aj priaznivci koní či zvedaví návštevníci zúčastniť  na výborne pripravenom druhom ročníku otvorených pretekov parkúrového skákania kategórie S4 (stredná obtiažnosť) pod názvom EQUESTRIAN CHALLENGE 2012.

Preteky dostali výborný punc už minulý prvý ročník. Tento rok museli zabojovať s tvrdými, niekoľkodňovými teplotami, ktoré pretrvávali aj po celý deň jazdeckého preteku. Aj napriek teplu sa však na Kurinci zišlo viac koní ako pred rokom. Dominanciu na výbornom a krásnom parkúre potvrdila znovu stajňa  Detva Pozana JK s usmievavou jazdkyňou Yaninou Haraninou, ktorá pretekom kraľovala. V Kategórii Maxi tour sa však Yanina na koni Romeo musela podeliť o prvé miesto s domácim Ivanom Sihelským na Tiffany 2 z domáceho jazdeckého klubu Ján Sihelský KPKRJ. Obaja jazdci sa ako jediní kvalifikovali bezchybnou rozjazdou a donútili organizátorov zdvihnúť výšku poslednej prekážky až na 180 cm. Žiaľ, obaja jazdci prekážku zhodili. Jazdkyňa Haranina túto výšku pred rokom zdolala. Na treťom mieste sa umiestnila Lucia Kosková na koni Clifford 2 z lučeneckej stajne Lučenec Koška Horsetear. Táto časť pretekov upútala naozaj atraktivitou a náročnosťou.

Preteky mali okrem kategórie Maxi tour, ešte tri kategórie Small tour 90 cm, Midle tour 100 cm a Big tour 120 cm.

Hlavný rozhodca Alexander Bagdal, ktorý bol rád, že organizátor doplnil prekážkový materiál, bol aj milo prekvapený účasťou maďarských jazdcov. Bagdal pretek zhodnotil veľmi kladne. Na margo parkúru, ktorého autorom bol jeden z najlepších oblastných parkúrových staviteľov  so zahraničnými skúsenosťami Ľubomír Paučo nenašiel chybu – parkúr bol podľa jeho slov bezchybný.

Ľubomír Paučo pre Rimava.sk potvrdil, že v Rimavskej Sobote organizátor pripravil preteky a skokový materiál na špičkovej úrovni, rovnako aj zabezpečenie pre jazdcov, divákov a vôbec celkový charakter pretekov. Podľa Pauča a hlavného rozhodcu Alexandra Bagdala sú Equestrian Challenge najkrajšie oblastné parkúrové preteky. Žial, ako potvrdil Alexander Bagdal a rovnako aj Ľubomír Paučo, počasiu sa rozkázať nedá, čo platilo aj na nedeľných parkúrových pretekoch v Závade (okr. Veľky Krtíš). "Kolbisko bolo pre kone tvrdé, ale s tým sa nič robiť nedá – počasiu sa jednoducho rozkázať nedá," zhodnotil Paučo. Pomohla by jedine nereálna obrovská investícia do kolbiska, aj keď si myslí, že atraktivite pretekov to neublížilo. Preteky Equestrian Challenge boli zorganizované výborne.

Hlavným sponzorom pretekov a generálnym partnerom bola spoločnosť Empora Capital.

Organizátori pripravili pre fotografov aj súťaž o najlepšiu fotografiu s výhrou v hodnote 350 eur. Parametre a vyhodnotenie tejto súťaže sa dozviete na stránke www.equestrianchallenge.sk. Celkové vyhodnotenie jazdeckých pretekov Equestrian Challenge si môžte stiahnuť tu: http://sso-sjf.wbl.sk/vysledky_2012/12825ss_vysledky.pdf

[nggallery id=795]

 

Equestrian Challenge

Equestrian Challenge

 

Zdroj: Rimava.sk,   Sponzorovaný článok (Rimava.sk - hlavný mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross