No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falcon v Južnej Kórei. Pre hlavného trénera J.Dóbiho to bol splnený sen, chce ho dopriať aj ďalším zverencom

Tvrdá práca a cieľavedomosť sa oplatí, tvrdí hlavný tréner Falconu, ktorý strávil skoro celý mesiac november 2018 v Južnej Kórei. Dostal sa do úzkeho výberu trénerov a reprezentantov so strednej Európy, ktorí boli pozvaní organizáciou TAEKWONDOWON na tréningový program pod názvom „TAEKWONDOWON TRAINING CAMP 2018“.TAEKWONDOWON je novopostavený športový areál – organizácia, ktorá slúži len pre účely trénovania a rozvoja TAEKWONDA. Nachádza sa v horskom prostredí neďaleko mesta MUJU (Mudžu ) približne 200km od SEOULU (hlavné mesto Južnej Kórei). V areáli sa nachádzalo všetko na čo si len športovec môže spomenúť - veľká športová hala, múzeum, moderné ubytovne, niekoľko moderných telocviční, prednáškové a vzdelávacie centrum, vyhliadková veža, upravený vonkajší areál, športové pomôcky rôzneho druhu atď.

Slovensko zastupoval Jaroslav Dóbi v pozícii Slovakia coach a Dávid Sajko v pozícii National team SVK pochádzajúci z košického klubu Ilyo ŠKP Košice. Spolu s nami sa zúčastnili aj tímy Českej republiky, Maďarskej republiky, Bosny a Hercegoviny a Ruska a ďalších krajín. Pre mňa ako hlavného trénera Falconu to bol obrovský zážitok a splnenie si sna, dostať sa do kolísky TAEKWONDA. Aby sa mi tento sen splnil a dostal sa do výberu, musel som odtrénovať tisícky hodín vo FALCONE, byť aktívny pri rozvoji Taekwonda a následne precestovať len smerom tam viac ako 7 tisíc km, stráviť v lietadle 16 hodín a vysporiadať sa s časovým posunom. Oplatilo sa 🙂

TAEKWONDOWON sa nám postaral o náročný program, deň pre nás začínal o 7:00 hod. a končil o 21:00 hod. Počas dňa sme museli absolvovať minimálne 7 hodín tréningov, absolvovať niekoľko prednášok, školení, ale aj zážitkové dni kedy nás zobrali na turistiku, hrali sme paintball, jazdili na štvorkolkách, boli v tradičnej kórejskej dedine, kde nás obliekli do tradičných krojov. Posledný deň nás zobrali aj do zábavného parku „LOTTE WORLD SEOUL“. Kemp začal otváracím ceremoniálom a vstupnými fyzickými testami v špeciálnom testovacom centre, samozrejme aj záver bol v slávnostnom duchu, kedy sme absolvovali záverečnú ceremóniu, dostali certifikát a doslova desiatky darčekov (doboky, topánky, súpravu, opasok, ruksak, suveníry atď.) Okrem darčekov som domov priniesol približne 2 tisíc fotiek a 50 GB videí , skúsenosti, zážitky a iný pohľad na tréningové procesy. Pohostinnosť TAEKWONDOWONu nemala hranice...ďakujeme.

Cieľom takýchto tréningových programov je rozvoj TAEKWONDA, ktoré pochádza z Južnej Kórei. Tým, že sa Európan dostane do kolísky TAEKWONDA, môže trénovať s najlepšími, zažije kultúru a miestnu mentalitu sa mu v prvom rade splní sen, získa nový obzor a následne môže odovzdávať skúsenosti svojim žiakom, pre ktorých sa zároveň stane aj veľkým vzorom. Po návrate aj napriek únave moje kroky viedli rovno z letiska do FALCONU, keďže „Falcoňáci„ môj pobyt v Kórei intenzívne prežívali. Prekvapil som ich na tréningu a každému odovzdal darček. Počas pobytu som sa každý deň snažil pridať na sociálnu sieť nejaké to video či fotky aby som Falcoňákom čo najviac priblížil dianie v Kórei.

Ja som sa prepracoval k splneniu svojho sna a teraz bude mojou úlohou z pozície trénera dostať minimálne jedného Falcoňáka tam, kde som bol ja...toto boli moje prvé slová po návrate.

Zdroj a Foto: Jaroslav Dóbi, hlavný tréner Falconu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross