No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fínskych Children of Bodom doteraz iba počúval a zrazu bol s nimi na jednom pódiu

perex-adamStretnúť svojho obľúbeného speváka či kapelu je pre mnohých ľudí jeden veľký sen. Ale čo tak stáť so svojím hudobným idolom na jednom pódiu alebo si s ním dokonca zahrať? To je už určite viac než len splnený sen. Práve toto sa stalo mladému, talentovanému a minuloročnému majstrovi Slovenska v hre na klasickú gitaru Rimavskosoboťanovi Adamovi Korcsogovi. Adam si v auguste zahral po boku svojej obľúbenej kapely Children of Bodom z Fínska. Ako nám prezradil, nebolo to však zo dňa na deň. „Išlo o súťaž, ktorú vyhlásil ich líder a spevák Alexi Laiho, ktorý mal za úlohu zložiť skladbu k najväčšiemu hudobnému festivalu v Helsinkách,“ ozrejmil Adam pre Rimava.sk.

Kapela z 800 prihlásených vybrala 100 najlepších gitaristov, medzi ktorými bol aj Adam. „Do tejto súťaže som sa neplánoval zapojiť. No v posledný deň konkurzu ma k tomu dokopala kamarátka. Tak som to za ten jeden deň nahral a poslal,“ povedal skromne Adam a dodal, že konkurz trval približne dva mesiace, do ktorého sa zapojili aj známi gitaristi z celého sveta, on patril medzi tých najmladších.

Ako ďalej uviedol, po vyhlásení výsledkov nechcel tomu veriť, že si spoločne zahrá so stovkou vybraných gitaristov a s kapelou Children of Bodom na jednom pódiu. „Po vyhlásení výsledkov sme dostali od kapely ďalšie inštrukcie. Museli sme sa z odposluchu naučiť nahrávku skladby na helsinský festival,“ dodal Adam.

Do Helsínk letel so svojou mamou a strýkom, kde ho čakali dva dni skúšania úvodnej skladby festivalu. „Boli sme rozdelení do sekcií sólových a rytmických gitaristov, a každá sekcia mala svojho lídra. Ja som bol sólovej sekcii,“ priblížil dianie pred festivalom a pokračuje v rozprávaní: „Na tretí deň sme inštrumentálnu skladbu v zložení sto gitaristov a samotnej kapely odohrali na jednom veľkom pódiu na námestí pred tisíckami ľudí. Bola to pre mňa veľká skúsenosť a celé to bolo super. Okrem toho to bol pre mňa aj narodeninový darček, keďže na druhý deň po odohraní som oslavoval narodeniny,“ opísal Adam, z ktorého aj po viac ako mesiaci od tejto udalosti cítiť nadšenie a eufóriu. Ako poznamenal, okrem neho si s kapelou zahral ešte jeden Slovák. „Bol to jeden chalan z Bratislavy, ktorého som zhodou okoloností aj poznal,“ dodal Adam s úsmevom.

Ako poznamenal dobrý dojem na ňom zanechali aj samotní členovia kapely. „Zo začiatku sme sa k nim chovali ako k niekomu, koho uvidíte iba na obrazovke a neveríte, že sa s nimi niekedy stretnete. A zrazu stáli pred Vami a rozprávali sa s Vami, podávali Vám ruky a svojím správaním boli úplne skvelí. Nakoniec som okolo nich prechádzal bez toho, aby som si uvedomil, kto vôbec okolo mňa prešiel,“ opísal.

Adam nám prezradil aj to, že o stočlennú kapelu gitaristov prejavila záujem aj manažérka samotnej skupinu Children of Bodom. Podľa jeho slov si ich zobrala pod svoje krídla. „Uvidíme ako to dopadne. S chalanmi som však stále v kontakte cez Facebook. V rámci vytvorenej skupiny si medzi sebou vymieňame skúsenosti a radíme si, keď niekto nevie ako by mal zahrať určitú skladbu,“ podotkol Adam, ktorý chce svoje hranie na gitare nahrávať aj na youtube.

Zahrať si s gitaristami vybranými fínskou kapelou bol pre Adama viac ako splnený sen. Avšak gitara nebola pre neho vždy „svätá“. „Hoci strýko hrával na gitare a naučil ma prvé akordy, nepovedal som si, že toto je pre mňa. Dokonca ani v ZUŠ-ke ma to zo začiatku nebavilo. Zlom nastal až v piatom ročníku ZUŠ-ky v tábore pre hudobníkov v Turčeku pri Kremnici. Vďaka nemu som sa chcel zlepšovať rok čo rok, aby som mohol hrať stále zložitejšie veci,“ priblížil sedemnásťročný Adam svoje začiatky a dodal, že po skončení strednej školy by chcel študovať na konzervatóriu, samozrejme, hru na gitare.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Adam Korcsog


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross