No active "ca-sidebar-197687" sidebar

„Fotenie v Istanbule je môj najväčší úspech,“ aj o tom porozprávala mladá modelka

24. februára 2018 | |  | 

Mladú krásku z Rimavskej Soboty už poznajú aj v ďalekom Turecku. Počas letných prázdnin si Zuzka Porubiaková, študentka Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS), užívala voľné chvíle pred objektívom v jednej z najnavštevovanejších metropol sveta. V Istanbule strávila jeden celý mesiac, a ako tvrdí, považuje to zatiaľ za svoju najväčšiu modelingovú skúsenosť.

„Je to asi môj najväčší úspech,“ tvrdí Zuzka a dodáva, že keby mala možnosť sa tam vrátiť, neváhala by. Samotnému foteniu však predchádzalo ešte veľa práce. „Na začiatku každého dňa sme mali casting, kde bolo viac ako sto modeliek,“ priblížila Zuzka. Potom už mal hlavnú úlohu fotograf, ktorý si z veľkého množstva modeliek mal vybrať jednu, maximálne dve dievčatá. Počas tridsiatich dní mala mladá Rimavskosoboťanka päť fotení. „Prvé štyri fotenia spolu súviseli, pretože boli pre parížsky a turecký módny obchod Sandos. Piate fotenie bolo pre turecký časopis,“ pokračuje. Pobyt v Istanbule však nebol pre Zuzku len samou prácou, ale aj dovolenkou a poznávaním tunajších miest. „Chodili sme na všelijaké výlety, mala som tak dovolenku spojenú s prácou. Keby som ešte dostala ponuku tam ísť, neváhala by som a odišla by som aj hneď teraz,“ podotkla. To ako sa k modelingu dostala a aká bola jej cesta až k úspešnému foteniu v Turecku, priblížila pre Rimava.sk v rozhovore.

Zuzka, ako sa začala tvoja modelingová kariéra?
Kontaktovali ma na sociálnej sieti či by som nechcela skúsiť robiť modelku. Povedala som to rodičom, spoločne sme sa poradili a nakoniec sme sa rozhodli, že to skúsim. Vybrali sme sa do Nitry, tam sa konal casting, ktorý trval len pár minút. Celé sa to týkalo toho, že mi povedali, že hľadajú taký typ dievčaťa ako som ja, a ak to chcem robiť, budem musieť podpísať zmluvu. To už prebiehalo v Bratislave priamo v agentúre Exit Model Management.

Čo nasledovalo po podpísaní zmluvy?
Mala som trojmesačné sústredenie. Boli to tréningy, kde sme sa učili správne chodiť, trénovali sme výraz tváre. Vysvetlili nám, ako sa majú správne modelky stravovať, starať sa o pleť a cvičiť. Po tréningoch už nasledovali prvé prehliadky a fotenia. Prvý veľký úspech prišiel, keď som vyhrala súťaž Femme Fatale v Bratislave v roku 2016. Tam som ako 17-ročná obstála v konkurencii tridsiatich dievčat, bol to jeden z mojich najväčších zážitkov.

Zažila si počas svojej doterajšej kariéry niečo negatívne? Máš v modelingu podporu od okolia?
Zlé skúsenosti zatiaľ nemám žiadne, našťastie so žiadnymi podrazmi medzi modelkami som sa ešte nestretla. Od začiatku ma vo všetkom podporujú moji rodičia, držia mi palce a chcú aby som s tým pokračovala, samozrejme, pokiaľ ma to baví. Napriek tomu, že mám za sebou už dosť fotení aj prehliadok, musím na sebe veľmi veľa pracovať, aby to bolo tip top.

A čo tvoje plány do budúcna ?
Mojim cieľom je najskôr úspešne dokončiť školu. Momentálne som v prvom ročníku na nadstavbe a budúci rok ma čaká maturita v odbore spoločenské stravovanie. Potom sa chcem už naplno venovať modelingu. Popritom by som naďalej chcela pomáhať v reštaurácii Doma ako čašníčka, kde brigádujem aj teraz.

Pri troche šťastia ju tak môžete stretnúť v reštaurácii na Košickej ceste v Rimavskej Sobote.

Ďakujeme za rozhovor.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív Zuzka Porubiaková


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross