No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Hlavné námestie ožilo varením vianočnej kapustnice. Tú najlepšiu pripravili „škôlkárky“

vianocna-kapustnica1Tradičná sviatočná polievka, vianočná kapustnica, bola zrejme uplynulý piatok najskloňovanejším slovom v Rimavskej Sobote a v jej okolí. Na Hlavnom námestí ju varilo viac ako šesťdesiat súťažných tímov z blízka i ďaleka. V priebehu pár hodín sa podľa odhadov navarilo viac ako 2 400 litrov kapustnice, na ktorej si ešte v ten večer pochutnali tisícky návštevníkov tohto podujatia. Akciu pripravilo občianske združenie Naša Sobota.

Vzduchom sa niesli tie najlepšie kotlíkové vône a odborná i laická porota mala čo robiť aby vybrala víťaznú. Nakoniec tú najlepšiu podľa poroty sa podarilo navariť súťažnému štvorčlennému „babincu“ z Materskej školy I. Hatvaniho v Rimavskej Sobote. Ako pre Rimava.sk uviedla Katarína Šarkanová jedna z členiek družstva a zároveň vedúca jedálne v materskej škôlke, víťazstvo ich prekvapilo. „Nečakali sme to, varili sme klasickú kapustnicu ako nás učili naše mamy,“ povedala Šarkanová, podľa ktorej tajnou ingredienciou je varenie s láskou. „Rovnako ako varíme aj pre naše deti v škôlke,“ dodala. Družstvá, ktoré svojou kapustnicou oslovili chuťové bunky laickej poroty boli tím Dopravnej služby a VÚB banky.

Okrem spevu, hudby a rôznych súťaží, krv v žilách návštevníkov rozprúdila aj ohňová show profesionálnej skupiny Fandango, ktorá podujatie ukončila.
Voňavé popoludnie i podvečer okrem kapustnice spríjemňoval aj sprievodný program. Návštevníci sa zabavili na tóny temperamentnej hudby v podaní Sendreiovcov, husľového tria z Poltára – Sestry Sihelské a domáce zastúpenie bolo v réžii rimavskosobotskej folkovej formácie M.E.L.L. Skvelú atmosféru dotvárali rôzne súťaže pre deti i dospelých. Nechýbala ani „poľovačka“ na kapra, ktorého sa tento rok podarilo chytiť za neuveriteľných sedemnásť sekúnd. Víťaz si okrem štedrovečernej večere odnášal aj výhru v hodnote sto eur.

VIDEO: Matej Kováč

 

vitazi

Víťazné družstvo Materská škola I. Hatvaniho v Rimavskej Sobote

Podľa ohlasov „hladných krkov“ bola v poradí druhá akcia, varenie vianočnej kapustnice, úspešnejšia ako minuloročná. Návštevníci ocenili organizáciu ako aj sprievodný program, pri ktorom sa mohli stretnúť so svojimi známymi a prežiť príjemnú atmosféru pred vianočnými sviatkami.

Spokojnosť s podujatím neskrývali ani organizátori, ktorí ďakujú všetkým účastníkom akcie. „Sme radi, že na naše podujatie prišlo toľko ľudí, že si ho užili a že im aj navarené kapustnice súťažných tímov chutili, “ uviedla pre Rimava.sk hovorkyňa občianskeho združenia Naša Sobota, Edita Hutková. Ako poznamenala s uvarenou kapustnicou pohostia aj tých, ktorí pre svoj zdravotný handicap nemohli na námestie prísť a rovnako vianočná polievka poputuje aj bezdomovcom do rimavskosobotskej nocľahárne.

Vyhodnotenie

Zdroj: Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross