No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Hokejisti trénujú už na domácom ľade, vyspovedali sme trénera Podkonického

RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejisti HKM Rimavská Sobota začínajú novú sezónu zápasom proti Topoľčanom už v nedeľu 22. 8. 2021 v rámci Slovenského pohára. My sme sa boli pozrieť na ich tréning na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote.

"Predvlani sme mali vynikajúce mužstvo, sezónu sme začali výhrou 11:1 nad Spišskou Novou Vsou a z mnou nepochopených príčin sa vtedy sezóna ukončila. Teraz sa mužstvo zatiaľ len buduje, uvidíme, ako to bude v zápase s Topoľčanmi. Ťažko hovoriť o tom, aké je mužstvo teraz, pretože každý sa bojí, že sezóna sa opäť skončí predčasne," povedal pre Rimava.sk tréner hokejistov Ján Podkonický.

Článok pokračuje pod reklamou


Tento rok vznikol nový koncept slovenského pohára, kde sa mužstvá z nižších súťaží stretnú s klubmi z vyšších líg. "Je to motivácia pre chlapcov, myslím, že je to dobrá vec. Neviem však, ako to rozlosovali, pretože my sme posledné dva roky boli prví a hráme s Topoľčanmi, pričom Trebišov hrá so Sabinovom (Trebišov a aj Sabinov sú účastníkmi druhej ligy, pozn. red.). Je to trochu na hlavu, neviem podľa akého kľúča to robili," doplnil kormidelník tímu.

Ako ďalej doplnil, najväšou chybou je to, že ešte sa nevie rozlosovanie druhej ligy, ktorá začína o mesiac. "Na zväze na to majú mesiac. My nevieme ani to, že s kým budeme hrať, ani kedy a kde. Každý si hrabe na svojom piesočku a tu ide predsa o ľudí," dodal Podkonický.

Čo sa týka rotácii v klube, z Rimavskej Soboty odišiel Vladislav Solomonchak do Humenného. "Do Levíc odišiel Georgy Vilchinskiy, ale ten sa údajne vráti. Boli to fakt vynikajúci hosti. Skončili nám traja hokejisti - Rastislav Matúška, Ondrej Zošiak a Denis Nociar. Nahradiť ich bude veľmi ťažké," konkretizoval Podkonický.

Čo sa týka jeho pôsobenia v klube, na lavičke HKM Rimavská Sobota je už štvrtú sezónu. "Ešte to je pred nami. Uvidíme, ako na tom budem zdravotne. Cítim sa však veľmi dobre na to že mám 69 rokov. Mňa ten hokej baví a dodnes chodievam hrávať aj s chlapcami, ktorí sú odomňa o 30 rokov mladší. Verím, že aj keď tu nebudem, Rimavská Sobota bude stále na úrovni a hokej tu nezakape," uzavrel tréner.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross