No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Michal Juršík je na svojej odvážnej ceste naprieč krajinou už 36 dní

Zdroj: Facebook Zimná cesta SNP

RIMAVSKÁ SOBOTA – Michal Juršík na svoju cestu vyštartoval 26. decembra a rozhodol sa prejsť 1000 kilometrov naprieč Slovenskom od západu na východ. Jeho cieľom je, aby sa pre štyri deti vyzbieralo minimálne po 4 eurá za každý prejdený kilometer púte.

Svoje príhody z ciest mapuje vášnivý tursita na Facebooku, kde ho podporuje množstvo priaznivcov. V pondelok (29. januára) dorazil Michal do Veľkého Šariša.

Článok pokračuje pod reklamou


Po raňajkách sa vybral na cestu približne o ôsmej ráno a šľapalo sa mu veľmi dobre. "Zo Šariša som prešiel cez Kanaš a tam som sa pristavil pri prístrešku, ktorý mi v lete poskytol útočisko počas nočnej búrky. Dnes tam už stál aj domček bez oplotenia. Sledoval som, či je niekto doma, no nebol. Rozmýšľal som, že by som im klopol a povedal, ako mi ich búda vtedy pomohla," zaspomínal si a šľapal ďalej.

Po prestávke na obed vyšľapal ku Čergovským chatám. "Šiel som ďalej cez Priehybky na Bukový vrch. Vravím si, že dnes konečne posledný zaberák, a tak som sa hecol a šľapol do toho. Z Bukového som sa v podstate viezol viac menej iba dole po zvážnici, kde boli pasáže, kedy sa to otočilo smerom hore k hrebeňu a ja som pofučal trošku. Posledné štyri kilometre boli nekonečné a ja som telefón a mapy v ňom opäť hypnotizoval pohľadom," napísal Michal, ktorý prešiel v ten deň za 7 a pol hodiny 31 kilometrov.

"Som prekvapený tým tempom, lebo Čergovské vrchy ma celkom prekvapili. Zajtra smer Bardejov na návštevu ku kolegovcom Mackovcom a až do Zborova," dodal vášnivý turista, ktorý sa už pomaly blíži do cieľa svojej odvážnej cesty.

Michalovu cestu naprieč krajinou môžete sledovať NA TOMTO LINKU.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross