No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Nebeské pohľady na čarovnú prírodu zachytáva nová kniha. Nájde sa v nej aj niekoľko obcí a okresné mesto

OKRES POLTÁR – Niekoľko obcí a okresné mesto zachytáva z vtáčej perspektívy nová fotopublikácia z dielne vydavateľstva CBS spol., s. r. o. Z výšky sa pozreli aj na historické pamiatky a zaujímavé zákutia regiónu.

Zábery vznikajú priamo v kokpite lietadla

Realizačný tím leteckého fotografovania pracuje na zostavení najzaujímavejších záberov na jeden z najmenších, ale o to príťažlivejších okresov Slovenska. Poltársky región je už desaťročia známy unikátnym priemyslom, ale i stáročia zachovanými pamiatkami tunajšej bohatej histórie. V tvarovanom údolí riečky Poltárica sa pevne prepojilo niekoľko bývalých obcí.

Článok pokračuje pod reklamou„Avšak z pohľadu vtákov poltársky región nemá možnosť vidieť každý. Fotopublikácia Poltár a okolie z neba to umožní komukoľvek. Bude ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete – Slovensko z neba,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka.

Ako ďalej povedal, hlavnou myšlienkou týchto kníh je, aby každá slovenská obec mala knižne vydaný aspoň jeden letecký záber zo svojho katastra. Takže táto kniha nebude len o meste Poltár a známych prírodných zaujímavostiach. Leteckými zábermi sa budú môcť pochváliť aj tie najmenšie obce v poltárskom regióne.

Obsahovať bude viac než stodvadsať záberov

"Domáci cestovných ruch je potrebné neustále rozvíjať a napomôcť tomu má aj nová fotopublikácia Poltár a okolie z neba," uviedla Andrea Farkašová, mediálna manažérka vydavateľstva, podľa ktorej vyše stodvadsať leteckých záberov predstaví tento región z pohľadu, aký sa naskytne málokomu. "Výhodou je prehľad celého poltárskeho regiónu z neba, prostredníctvom ktorého možno spoznať krajinu, jej zaujímavosti, a tak si naplánovať turistiku či rodinný výlet," vysvetlila ďalej.

Prezentácia regiónu dvojjazyčne

Letecké zábery na krajinu, rozprestierajúcu sa na juhu stredného Slovenska, budú zoradené podľa ročného obdobia. „Fotografie poltárskeho regiónu budú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o samotnom meste a obciach v jeho okolí, ale aj hodnotnými prezentáciami vybratých inštitúcií a spoločností pôsobiacich v tomto malebnom regióne," spresňuje regionálna projektová manažérka Adriana Drugová s tým, že všetky články v knihe budú nielen v slovenskom, ale aj v anglickom jazyku.

Podľa jej slov sa na vytvorení ojedinelej publikácie podieľajú aj samosprávy, kultúrne, vzdelávacie a duchovné inštitúcie či regionálne spoločnosti. Tak spoločne vytvoria mozaiku života ľudí v Poltári a jeho okolí.

Zdroj foto: CBS spol, s.r.o.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross