No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Hurá prázdniny opäť preniesli deti do sveta plného hier a zábavy

Hry, zábava, detský smiech, ale aj napätie či kúzla. Toto všetko a omnoho viac zažili všetci návštevníci 5. ročníka podujatia Hurá prázdniny v Rimavskej Sobote. O vytvorenie akoby iného sveta sa opäť postaralo občianske združenie Naša Sobota, ktoré podujatie zorganizovalo. A prečo hovoríme akoby o inom svete? Deti, ale aj ich rodičia zažili na vlastnej koži mágiu i kúzla, ťahali zajacov z veľkého klobúka, spoznávali ďaleký vesmír, svoje mozgové závity potrápili tajnou šifrou a preniesli sa aj do sveta plazov, vtákov, napätia či histórie. Okrem toho po celý deň bola Mestská záhrada v Rimavskej Sobote i centrom oddychu a kreatívnych hier. Práve tie sa postarali aj o súťaž o hodnotné ceny, medzi ktorými bola aj kolobežka a dva horské bicykle. Práve pri ich losovaní bolo spod pódia počuť šum a výkriky: „vyžrebujte mňa, prosím“.

Hurá prázdniny však boli aj tento rok o pomáhaní či podpore. Tentoraz sa o.z. Naša Sobota rozhodla podporiť jeden z trojice komunitných projektov. O víťazovi však rozhodli návštevníci, ktorí žetónmi prejavili svoju priazeň jednému z troch odprezentovaných projektov. A teraz fanfáry...najviac žetónov získal projekt Trinástej komnaty z dielne Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote. Cieľom projektu je revitalizácia priestoru detského oddelenia knižnice, ktorý slúži na kultúrno-spoločenské, výchovno-vzdelávacie a voľnočasové aktivity pre deti. Zámerom je vytvorenie modernej, komfortnej, bezpečnejšej a multifunkčnej miestnosti určenej deťom mesta i okolia. Občianske združenie tento projekt podporí sumou vo výške 3 tis. eur.

Pozrite si, ako to vyzeralo na podujatí Hurá prázdniny 2018

Podporu má však aj samotná Naša Sobota. Ako povedal pre Rimava.sk Radovan Ceglédy, člen občianskeho združenia, s organizáciou im pomáhajú nielen samotní účastníci, dospelí, ale aj deti. „Máme veľmi veľa dobrovoľníkov aj z radov detí od 14 rokov. Je veľmi pekné ako tieto deti robia niečo pre iné deti. Je to veľmi dôležité, aby sme v ľuďoch a hlavne v mladých budovali dobrovoľnícku aktivitu. To je niečo, čo tých ľudí do budúcna bude veľmi napĺňať,“ avizoval. Zároveň podotkol, heslom o.z. Naša Sobota je spájať ruky pre dobrú vec a práve toto podujatie sa podľa Ceglédyho nesie v tomto kontexte.

Rimavská Sobota sa tak opäť spojila pre dobrú vec a v Mestskej záhrade si deti, ale aj dospelí užili deň plný zábavy, ktorý zavŕšil večerný veľkolepý ohňostroj. Pozrieť si ho môžete aj prostredníctvom live záznamu na sociálnej sieti, tu.

Zdroj: Rimava.sk (Reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross