No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Verím, že sa oplatí investovať do vybraných kúskov, ktoré vydržia roky, hovorí Veronika Trnková o jej novej kolekcii šiat

Počas korony, keď nás vírus zatvoril doma, naplno rozvinula svoju záľubu v šití. Za pár mesiacov vytvorila svoju vlastnú značku oblečenia, ktorú nenechala stagnovať. Veronika Trnková zo Zacharoviec opäť vytvorila niečo nové.

Popri štúdiu na vysokej škole sa venovala aj svojej značke by Veronika Trnkova a novej kolekcii. Ako hovorí, vznikla veľmi spontánne. „Máme za sebou dve kolekcie, teraz vyšla tretia. V spolupráci s ďalšími slovenskými tvorcami sme pripravovali aj vianočne ladený balíček. Zväčšovali sme sa, rastieme. Máme aj nové logo, posunuli sme sa na o niečo profesionálnejšiu úroveň,“ opísala Veronika v krátkosti to, čo stihla za posledný rok.


Prečítajte si tiež: Od rúšok po vlastnú značku oblečenia. Keby nebol covid, čas na šitie by som si nenašla – hovorí Veronika


Článok pokračuje pod reklamou


Vyvíjala sa nielen jej tvorba, ale aj myšlienka, ktorá stojí v pozadí značky. Veronika priznala, že spočiatku sa snažila viac orientovať na to, aby stúpal predaj. „Toto sa zmenilo. Uvedomila som si, že chcem, aby mala značka väčšiu hĺbku. Zamerali sme sa na ženy, chcem, aby zo značky išla ženská energia, aby bola oslavou ženskosti. Máme naplánované do budúcna veci, ako napríklad, že ku nákupu získa zákazníčka rozhovor s koučkou. Alebo niečo ďalšie, aby sa išlo do vnútra, aby nešlo len o oblečenie,“ prezradila Veronika s tým, že do budúcna plánuje organizovať aj podporné skupiny – miesta, kde sa budú môcť ženy dôverne rozprávať na rôzne témy.

Jej ďalším cieľom je vybudovať značku s hodnotami. „Šijeme veci, ktoré sú trváce. Preto sú aj jednoduchšie. Ide mi o to, aby boli kúsky nadčasové a kvalitné,“ doplnila Veronika s tým, že aj pri novej kolekcie Reborn stavili na tieto vlastnosti.

„Prvýkrát som do kolekcie zahrnula aj detské kúsky, pretože bol po nich dopyt. Momentálne máme desať kúskov, všetko sú to šaty. Máme tri detské kúsky, ktoré ladia s tromi dámskymi šatami,“ priblížila Veronika s tým, že novinkou je aj webová stránka. „Opísala by som ju ako galériu toho, čo máme a čo vieme spraviť. Ďalšou zmenou je, že už budeme robiť len veci na mieru, minimálne pri tejto kolekcii,“ dodala.

Pri novej kolekcii stavila na návrat k prírode a na materiály, ktoré sa jej najviac podobajú. „Použitého je veľa ľanu. Snažila som sa pri tvorbe o prirodzenosť. Niektoré kúsky sú na bežné nosenie, ďalšie tiež, keď chceš žiariť. Prvýkrát ale máme aj svadobné šaty, v promo videu sme teda mali malú svadbu. Obliecť sa ale dajú aj na inú spoločenskú udalosť,“ hovorí s úsmevom.

Kým predchádzajúce kúsky šila Veronika s pomocou krajčírky, túto kolekciu vložila len do rúk odborníčky. „V septembri som odišla do Bratislavy kvôli škole a našla som si tam aj prácu. Šitie by som už nestíhala. Chcem, aby mi to už robili profesionáli. Mám tak aj viacej času na marketing a sociálne siete,“ povedala s tým, že šije už len pre seba.

Veronika sa stará aj o marketing – pri propagovaní značky už stihla využiť aj nové vedomosti zo školy, študuje totiž mediálnu komunikáciu. Ako hovorí, napríklad pri točení a fotení promo materiálov dbá aj na celkovú atmosféru. „Doteraz sme mali na fotení nejakých päť až desať ľudí. Teraz nás bolo cez dvadsať, no kvôli počasiu sa to nezaobišlo bez problémov. Ráno veľmi pršalo, mali sme fotiť na lúke, mala tam byť zeleň. Nakoniec sme skončili pod prístreškom, kde mi môj ocino nanosil balíky slamy. To, čo vzniklo, sme vymysleli v to ráno,“ priblížila.

A aké sú jej ďalšie plány? Pripravenú má už aj kolekciu na jeseň. Bude síce o niečo menšia, no podľa jej slov prepracovanejšia. „Bude to niečo elegantnejšie,“ prezradila na záver.

Tvorbu Veroniky Trnkovej aj s ďalšími informáciami nájdete na tomto odkaze.

Zdroj foto a video: Veronika Trnková

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross