No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Benefičný koncert pritiahol stovky divákov, výťažok pôjde pre občanov v regióne

beneficny-koncert-00Benefičný koncert Slovenského červeného kríža Ľudia Ľuďom pritiahol tento rok pred Vianocami do Domu kultúry v Rimavskej Sobote takmer 300 divákov. Tí už po 15-krát prišli podporiť myšlienku pomoci druhým. V kultúrnom programe sa predstavilo viacero talentov Základnej umeleckej školy, miešaný spevácky zbor Blaha Lujza, mažoretky Estrella Rimavská Sobota, Vladimír Sihelský z Českého Brezova, tanečníci Sambet z Rožňavy či folklórny súbor Rimavan ako aj deti z Podkovička. Zaspievať prišli aj deti z Reedukačného centra v Čerenčanoch.

Záverom programu sa divákom, ako aj účinkujúcim bez nároku na honorár, poďakoval predseda ÚzS SČK a člen Najvyššej rady SČK Pavel Piliarik. Zároveň pripomenul, že SČK mnohým ľudom pomáha keď to najviac potrebujú. Podľa riaditeľky ÚzS SČK v Rimavskej Sobote Márie Majerčíkovej sa včera vyzbieralo viac ako 300 eur, ktoré pôjdu na fond pomoci ÚzS SČK v Rimavskej Sobote a budú použité v prípade potreby na pomoc ľuďom postihnutých prírodnými, živelnými alebo inými katastrofami. "Z nášho fondu budeme pomáhať našim ľuďom v regióne," dodala.

Tento rok podľa Majerčíkovej SČK rozdajú balíčky pre obyvateľov útulku, pre 20 sociálne odkázaných rodín s deťmi a budú robiť balíčky pre detské oddelenie v rimavskosobotskej nemocnici. Zbierka podľa nej beží na základných aj stredných školách a financie získajú aj napríklad predajom medovníčkových srdiečok na Vianočných trhoch v Rimavskej Sobote, ktoré sa uskutočnia budúci týždeň, 16. a 17. decembra.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross