No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Na Dňoch mesta si pripomenuli a ocenili výnimočných ľudí, Kandráčovci zaplnili námestie

dni-mesta-2016Udelenie cien mesta, bohatý program pre deti aj pre dospelých či jarmok a Kandráčovci na Hlavnom námestí, aj takéto boli tohtoročné oslavy Dní mesta Rimavská Sobota. Vo štvrtok dopoludnia po zahájení primátorom mesta Jozefom Šimkom nasledoval program pre deti, odhalenie pamätnej tabule na jednom z domov v centre, kde bolo počas II. svetovej vojny geto ako aj tabule Dezsöa Györyho v Mestskej záhrade. Bohatý program pripravený Mestským kultúrnym strediskom v prvý deň zavŕšil bezplatný koncert Kandráčovcov, ktorí pritiahli do centra stovky ľudí. Svoje umenie predviedli aj mladí športovci z rimavskosobotských klubov, dnes si v rámci minimaratónu viac ako 80 žiakov základných škôl zabehlo približne tri kilometre smerom na Kurinec. Dnes, 6. mája, je ešte pripravená aj veľká taekwondo show a oslavy zavŕši večer reggae punkové zoskupenie Smola a Hrušky.

Za takmer 30 rokov udelili v R. Sobote viac ako 70 ocenení

Cenu mesta si v Dome kultúry v rámci osláv Dní mesta vo štvrtok prebrala riaditeľka Gemersko-malohontského múzea Oľga Bodorová, primár psychiatrického oddelenia v nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota Peter Korcsog a Gemer-malohontský muzeálny spolok.

Verejné uznanie udelil primátor gitaristke Márii Pákovej, Konštantínovi Hrivňákovi a In memoriam Gejzovi Lackovi zo zmiešaného speváckeho zboru Bona Fide, ktorý zomrel vo februári. Cenu prevzala jeho manželka. „Bol to človek, ktorý si svojou charizmou a dôstojným účinkovaním získal veľkú obľubu širokej verejnosti,“ opísali v príhovore Gejzu Lacka, ktorý 15 rokov pôsobil v Bona Fide, 18 rokov vo vokálnom kvartete a dlhé roky pri obradoch Zboru pre občianske záležitosti.

Podľa primátora Jozefa Šimka, ktorý v príhovore priblížil históriu mesta ako aj tradíciu udeľovania ocenení bolo občanom od roku 1997 udelených 51 cien mesta a od roku 2011 až 20 verejných uznaní primátora. Spomenul aj súčasný rozvoj mesta, zníženie úverového zaťaženia, asfaltovanie ako aj rozvoj rekreačnej oblasti Kurinec.

„Svojím pôsobením, činnosťou vo svojej profesii sú nejakým spôsobom výnimoční tak okolo seba, často v cudzom svete, šíria dobré meno svojho rodiska,“ spomenula v príhovore riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Milana Jutková. Počas slávnostného zasadnutia poslancom mestského zastupiteľstva a pozvaným hosťom v divadelnej sále zaspieval hudobný hosť, sólista opery SND Ivan Ožvát.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross