No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Rimavskosoboťania sa zabávali i pomáhali, Hurá prázdniny pritiahli tisíce ľudí

hura-prazdniny-00Rimavskosobotská Mestská záhrada sa aj tento rok pred príchodom prázdnin premenila na „zábavný park“, v ktorom sa okrem iného súťažilo o zájazd do Disneylandu. Podujatie Hurá prázdniny, ktoré po tretíkrát zorganizovalo Občianske združenie Naša Sobota, bolo opäť plné rôznych atrakcií, prekvapení, dobrej nálady ale aj napätia. Novinkou medzi nimi bola Dinoshow, horolezecká stena či let teplovzdušným balónom. To všetko ste mohli zažiť na najväčšom podujatí roka pod vedením osvedčenej moderátorskej dvojice Rimavskosoboťanov, Stanky a Cyrila alias Rimavko a Sobôtka, ktorí účastníkov v okolí hlavného pódia udržiavali v tej najlepšej nálade.

„Chcela by som sa poďakovať deckám ale hlavne dospelákom, ktorí sa na chvíľočku opäť stali deťmi a tým pádom podporili myšlienku výborných aktivít a úsmevu pre deti,“ povedala Stanka Kašperová, ktorá účinkuje v rodinnom seriáli ZOO. Podľa organizátorov akciu prišlo podporiť a zabaviť sa viac ľudí ako vlani, podľa odhadov sa ich na celodennom podujatí zúčastnilo až desať tisíc.

Ako každý rok, sa aj pomáhalo, tentokrát trojročnému Paťkovi, ktorý od narodenia trpí vážnou chorobou a kvôli svalovej atrofii ho jeho telíčko neposlúcha a pohybuje sa iba pomocou špeciálneho vozíčka. Vyzbieranú sumu, takmer 500 eur, plánujú využiť na kúpu špeciálnych vitamínov, ktoré by spomalili priebeh jeho choroby či na pobyt v rehabilitačnom centre.
Do orientačného behu sa o hlavnú cenu, zájazd do Disneylandu, zapojilo 14 súťažiacich tímov, prekonať museli v priebehu dňa mnoho úloh, prekážok a nástrah. Okrem skákania vo vreci ich čakala rybačka, hra na slepú babu, bludisko, nechýbalo ani známe vedomostné kolo. Víťazmi po celodennom zápolení sa stal tím Guns. Pred vyhlásením výsledkov však museli niektorí zástupcovia absolvovať divácky obľúbené totemové prekvapenie.

Medzi viac ako šesťdesiatimi zastávkami bolo pripravených množstvo atrakcií pre deti, zapojili sa však aj dospelí, ktorí si s radosťou zaspomínali na svoje detské časy. Okrem fotenia sa s dinosaurami ich potešili aj ďalšie postavičky chodiacich Lekvárov. Vidieť mohli aj prácu psovodov, policajtov, hasičov a záchranárov, preťahovali sa lanom so skautami či zdolávali hranice gravitácie  Svoje miesto si našli aj v kútiku remesiel a fantáziu mohli naplno využiť pri maľovaní obrazov s Lenkou Slniečkovou. Svoje zastúpenie mali aj školy, športové oddiely či ťažké stroje, bagre a traktory. Tento rok nechýbali ani cyklisti, motorkári či nová televízia Rimava.

zbierka-pre-patkaPre deti bol pripravený aj presklený úľ, kde mohli naživo vidieť, ako to vo včelstve funguje. "Pozornosť budila hlavne ozdoba preskleného úľa - včelia kráľovná a väčšina návštevníkov uznala, že nie je až také jednoduché ju nájsť pomedzi hmýriace sa osadenstvo aj keď bola označená farebne a očíslovaná," povedal pre Rimava.sk včelár Milan Krokavec.

Medzi najväčšie atrakcie slnečného dňa patrili určite dinosaury a let balónom aj podľa Mariana Lacka, hovorcu OZ Naša Sobota, ktoré podujatie organizovalo. „Keď išiel húf ľudí, určite na začiatku boli dinosauri,“ povedal s úsmevom Lacko, podľa ktorého už teraz uvažujú čo ďalšie pripravia na budúci rok. Ako spomenul, je veľmi rád, že v Mestskej záhrade to opäť ožilo. „Bolo tu veľmi veľa detí a veľmi veľa dospelých s nimi. Určitým spôsobom sa dnešný deň v Mestskej záhrade celá Sobota stala jednou veľkou rodinou a tým sa vlastne napĺňa aj heslo a motto Občianskeho združenia Naša Sobota, naozaj zlepšiť život tohto mesta,“ zdôraznil.

Do príprav sa tento rok podľa neho zapojilo ešte viac ľudí ako minulý rok. „Oproti minulému roku sa združenie rozšírilo o ľudí aj z nepodnikateľskej sféry. Je to ťažká práca ale rozdelením sa to dá zvládnuť,“ spomenul. Podľa ďalšieho z členov OZ Naša Sobota Daniela Csúra sa na prípravách podieľalo viac ako 30 organizátorov a vyše ďalších 90 dobrovoľníkov.

 

Pohľad na Hurá prázdniny z objektívu Ladislava Križiana

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross