No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Haščáková mala potenciál byť medzi najlepšími speváčkami, spomína na svoju kolegyňu Juraj Matyinkó

4. decembra 2023 | | |  | 
Zdroj: FB Maduar

RIMAVSKÁ SOBOTA – Náhla smrť Barbary Haščákovej zasiahla aj jej bývalých kolegov z legendárnej rimavskosobotskej skupiny Maduar.

Barbara Haščáková začínala v kapele v roku 1994, no v čase najväčšej slávy sa stiahla do úzadia. Správa o jej smrti šokovala celé Slovensko. "Je to nečakané a smutné, lebo bola najmladšia z pôvodnej zostavy, v ktorej sme začínali. Ešte minimálne 40 rokov tu mala spievať nám všetkým. Je veľmi smutné ako to dopadlo, ani sa mi nechcelo veriť, že je to pravda, keď mi včera prvýkrát volali, no keď telefonáty pribúdali, už som vedel, že je to pravda," uviedol pre portál Rimava.sk člen skupiny Maduar Juraj Matyinkó.

Článok pokračuje pod reklamou


Rimavskosobotský hudobník si veľmi dobre spomína na ich začiatky. "Boli sme pri tom, keď sme ju z Košíc ako neznáme dievča dostali do povedomia celého Slovenska aj Česka my, neznámi chlapci z Rimavskej Soboty. Mám ju navždy v pamäti ako nesmierne talentovanú speváčku, ktorá mala pred sebou celý život, no časom sa jej cesty pobrali iným smerom a potom sme už neboli v kontakte, len sme ju z diaľky sledovali. Rozhodne mala potenciál byť jednou z najúspešnejších speváčiek," povedal Matyinkó.

Barbara Haščáková zomrela vo veku 43 rokov 22. novembra na Floride a ako presnú príčinu smrti lekári uviedli náhlu cievnu mozgovú príhodu. "Do Ameriky odišla v roku 2000 a bol to podľa mňa akýsi jej útek z toho nášho šoubiznisu, možno nejaká snaha nájsť tam kľud, no neviem, či sa jej to podarilo," prezradil Matyinkó, ktorý bol s Barbarou nedávno aj v kontakte.

"Boli sme v kontakte veľmi sporadicky, skôr len keď sme mali výročie a to máme aj budúci rok. Bude to už 30 rokov od vydania nášho prvého albumu a hoci osobnú účasť Barbara nesľúbila, chceli sme to vyriešiť prostredníctvom moderných technológií," dodal.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross