No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ingrid plní sny nevestám: Nadšenie, slzičky šťastia, dojatie, zimomriavky - to všetko prežívam s nimi, hovorí majiteľka svadobného salóna Stefany

RIMAVSKÁ SOBOTA – Skôr, než nevesta prednesie svoj sľub pred oltárom, musí povedať aj ďalšie dôležité áno – v svadobnom salóne. Výber šiat vie byť niekedy doslova maratónom, inokedy sa zmení na lásku na prvý pohľad. Ingrid Bodorová síce nie je kúzelníčkou, no aj tak z každej ženy dokáže urobiť princeznú. Nevestám pomáha s výberom svadobných šiat vo svojom salóne už šesť rokov.

Výnimočné šaty pre jedinečné chvíle

Svadobný salón Stefany, ktorý nájdete v Rimavskej Sobote, začal písať svoj príbeh presne 15. júla 2016. Ingrid predtým pracovala v inom svadobnom salóne. „Salón dostal názov Stefany po našej dcére, bola to jediná podmienka môjho manžela. Samozrejme, bez jeho podpory by som salón otvoriť nevedela, do vzniku salónu sa ale vôbec nestaral. Všetko som si robila, ako som uznala za vhodné, iba na názve trval. Máme jedinú dcéru popri dvoch synoch, takže to bolo pochopiteľné,“ hovorí majiteľka salóna, kam si nevesty chodia plniť svoje sny.

Článok pokračuje pod reklamou


Aj keď je každý deň obklopená jedinečnými, vzácnymi a krásnymi šatami, aj ona si stále pamätá na tie svoje svadobné. A to nielen preto, lebo v nich kráčala k oltáru.

„Keď som si pred 20 rokmi ja vyberala svoje svadobné šaty, tak mi moja mama povedala, že si ma vie predstaviť v takomto biznise. Už ako malé dievča som šila šaty pre bábiky ručne, neskôr aj pre seba. Svoje svadobné šaty som si tiež navrhla sama a aj vybrala materiál, z ktorého budú ušité,“ zaspomínala si Ingrid. Slová jej mamy sa napokon naplnili.

Otvoriť si svadobný salón počas leta, keď vrcholí svadobná sezóna a nevesty už zväčša majú svoje vysnené šaty, si žiadalo aj dávku odvahy. Ingrid ju našla a neoľutovala – salónu sa darilo od prvých dní. „Na začiatku som mala viac neviest mimo okresu, z celého Slovenska. Dnes už môžem povedať, že aj Soboťanky sa radi zveria do našich rúk a odporúčajú nás ďalej,“ zhodnotila majiteľka salónu Stefany.

Tylové či saténové, princeznovské alebo extravagantné, čipkové alebo s kamienkami, s rozparkom alebo bez, na ramienka, korzetové či s dlhými vzdušnými rukávmi – pre každú iné, no pre všetky dokonalé. Také musia byť svadobné šaty. Aby Ingrid do bodky splnila predstavy neviest, alebo ich aj prekonala, musí dbať najmä na výber dodávateľov.

„Moja práca sa začína výberom kolekcie pre ďalšiu sezónu. Zúčastňujem sa svetových výstav, tento rok to bola výstave v Barcelone, ktorá je celosvetovo najväčšia svadobná výstava. Na tieto výstavy nás pozývajú naši obchodní partneri,“ povedala majiteľka salóna, ktorá je zároveň aj šikovnou krajčírkou.

Ingrid Bodorová s návrhárkou Katy Corso na
svadobnej výstave v Barcelone. Zdroj: I. Bodorová

Ako hovorí, pri výbere šiat ju v prvom rade zaujíma kvalita. Tú si už pri svojich dodávateľoch overila. „Šaty, ktoré objednám do salónu, ma musia osloviť. Musia mať zaujímavý strih, ktorý lahodí postave. Ak ide o čipkované šaty, tak jednoznačne moderná čipka,“ vysvetlila.

Svadobné šaty, ktoré zaplnili salón Stefany, pochádzajú od ôsmich dodávateľov. „Spomeniem našimi nevestami najviac obľúbené: Mária Melnik, Domenico Rossi, Jasmine Empire a Katy Corso. Sú to svetové značky, ktoré tvoria pre moderné nevesty.“ A aké sú teda najnovšie trendy? „Ľahké materiály, jemné trblietky, kombinácia farieb ivory a nude, balónové rukávy, padavé ramienka,“ dodala s úsmevom Ingrid.

Najobľúbenejšia farba je podľa jej slov ivory, niektoré nevesty ju volajú prírodná biela. „Väčšine neviest sa práve táto farba šiat najviac hodí k pokožke. Ešte stále sú najviac obľúbené šaty princeznovské,“ prezradila majiteľka salónu, ktorá vždy ochotne s výberom šiat poradí. Práve táto časť práce patrí k jej najobľúbenejšej.

 „Nadšenie, slzičky šťastia, dojatie, zimomriavky - to všetko prežívam s nevestami. Výberom ale práca s nevestou len začína, potom je potrebná predsvadobná skúška, na ktorej dolaďujeme detaily, aby na ten veľký deň bola nevesta v našich šatách dokonalá,“ opísala ďalej Ingrid, ktorá sa stará o všetky potrebné krajčírske úpravy.

„Každá nevesta od nás dostane krásne vyčistené a vyžehlené šaty, o to sa už postará moja kolegynka Ildikó, ktorá so mnou pracuje od vzniku salónu. Najprv len ako brigádnička popri škole, tento rok sme brigádnickú zmluvu zmenili na pracovnú. Najviac času nám zaberajú práve tieto neviditeľné veci ako krajčírske úpravy, čistenie, žehlenie,“ opísala ďalej Ingrid práce, ktoré sa dejú za zatvorenými dverami salóna. Vďaka nim však z neho odchádzajú spokojné nevesty.

A aký je štýl Soboťaniek? „Trochu sa boja modernejších šiat - lebo čo povie babka... Ale ak si šaty oblečú, zaľúbia sa do nich a rýchlo zabudnú aj na to, čo babka povie,“ povedala Ingrid, ktorá nevestám radí, aby si vyskúšali aj šaty, ktoré ich na vešiaku najskôr neoslovia. Nielen ženích totiž nemusel byť láskou na prvý pohľad – aj šaty, ktoré zo začiatku ostanú bez povšimnutia, sa môžu napokon dostať pred oltár.

„Mnohokrát sa stalo, že sme šaty obchádzali a nakoniec to boli tie pravé. Sme tu na to, aby sme vám poradili,“ odkazuje Ingrid, pre ktorú je spokojnosť nevesty dôležitá. „Chceme, aby bola šťastná a aby mohla povedať, tak ako aj ja po 20 rokoch, že iné by som si určite nevybrala,“ dodala majiteľka svadobného salónu Stefany.

Ak sa blíži aj váš veľký deň D, svadobný salón Stefany určite neobíďte. „Ku nám sa pripraviť netreba, okrem dobrej nálady nič iné potrebné nie je,“ hovorí s úsmevom majiteľka salónu Stefany, kde si svadobné šaty môžete aj požičať. „Šaty požičiavame maximálne trikrát, aby ostali v dostatočnej kvalite pre každú nevestu, ktorá si ich vyberie a aby neboli veľmi okukané,“ dodala Ingrid Bodorová.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross