No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jeho láska k drevu vznikla už v detstve, keď sledoval svojho starého otca. Dnes sa venuje vyrábaniu originálnych drevených produktov, ktoré dokáže zhotoviť aj podľa prianí zákazníka

RIMAVSKÁ SOBOTA - Obchod s originálnym umeleckým sortimentom založil v roku 2018. Jeho výrobky sú žiadané a vyhľadávané. Hovorí, že lásku k drevu si vybudoval už v detstve, keď trávil čas v dielni svojho starého otca - stolára. Rád si zaspomína na tie časy, keď sa ako malý chlapec naňho pozeral a videl, ako pracuje s drevom a maľuje. Prezradil, že vôňa dreva, dláto a ruky starého otca v ňom vzbudili záujem pracovať s drevom.

Soboťan Róbert Ridzoň, majiteľ Dreveného obchodu, sa pre založenie firmy rozhodol v momente, keď si po návrate z dovolenky listoval medzi fotografiami.

Článok pokračuje pod reklamou


"Spomenul som si na časy, keď sme si z dovolenky priniesli 30 fotiek a radi sme sa ku nim vracali. Tie najkrajšie sme vložili do albumu a listovali sme si v nich znova a znova. Tak sa zrodil nápad uchovať si spomienky v albume, ktorý bude designovým produktom a pojme tie najkrajšie chvíle v živote človeka," priblížil.

Hlavnú časť produktov Dreveného obchodu obsahujú fotoalbumy - svadobné, rodinné, albumy k narodeniu dieťaťa či k jubileu. "Ale nerobím len fotoalbumy. Vytváram zápisníky, menu karty pre kaviarne, kľúčenky, vešiaky na kľúče, kalendáre, lampy, obrazy, magnetky, atď. Rád kombinujem prírodné materiály, najčastejšie kožu s drevom. Dokážem vyrobiť takmer všetko podľa priania zákazníka," doplnil Rizdoň s tým, že je veľmi spokojný s vytvorením pozorovacieho úľa pre edukačné účely alebo napríklad s tablom pre absolventov strednej školy.

Každý jeden produkt vyrába ručne, takže každý z vás môže mať tiež doma svoj originál. Na výrobu týchto originálnych výrobkov používa dyhy z bukového a brezového dreva. "Zákazník si môže vybrať aj z hotových prototypov. No rád vytvorím produkt podľa jeho vlastného grafického návrhu. Niekedy stačí nápad, dám mu grafickú podobu a po odsúhlasení zákazníkom ju prevediem do reálnej podoby."

Článok pokračuje pod reklamou


Zaujímalo nás tiež, či sa už stretol aj s nejakou netradičnou požiadavkou zo strany zákazníkov. "Netradičnou požiadavkou bol napríklad vyššie spomínaný pozorovací úľ alebo kamión s vlečkou pre 80 kusov autíčok, dom pre bábiky či skicár s autorskými kresbami."

Ak by ste mali o takéto výrobky záujem aj vy, môžete Róberta Ridzoňa kontaktovať prostredníctvom stránky www.drevenyobchod.sk alebo na oficiálnych stránkach obchodu na sociálnych sieťach - Facebook a Instagram. Objednávať si môžete aj cez stránku Sashe.sk, kde zadáte kľúčové slová - Drevený obchod.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross