No active "ca-sidebar-197687" sidebar

K R. Sobote mala blízko od detstva a do nášho regiónu sa vrátila vďaka partnerovi. Fitnes trénerka Kristína hovorí, že chce ľuďom meniť životy

Zdroj: FB Kristína Gregorčok

RIMAVSKÁ SOBOTA – Žilinčanka Kristína mala k Rimavskej Sobote blízko odmalička, no pre život v meste sa rozhodla po tom, čo spoznala svoju životnú lásku.

Kristína Gregorčok sa nastálo do Rimavskej Soboty presťahovala pred rokom a pol. "Dostala som sa sem úplnou náhodou. Jednoducho, beriem to tak, že osud ma sem zavial. Toto mesto mi nikdy nebolo cudzie, keďže som prvé tri roky môjho života žila v Drienčanoch neďaleko Rimavskej Soboty. Narodila som sa tu a žije tu aj moja rodina z otcovej strany. Väčšinu života som však žila v Žiline s mamou a súrodencami, a sem som chodila iba na zimné a letné prázdniny," začala svoje rozprávanie športovkyňa, ktorá počas letných prázdnin pred rokmi spoznala svojho terajšieho snúbenca. "Čiže ma sem priviala láska k mužovi. A poznáte to. Keď máte po boku toho správneho, je vám jedno či žijete vo veľkom meste, alebo v malom, hlavne, že ste spolu," dodala.

Článok pokračuje pod reklamou


Život v Rimavskej Sobote si veľmi pochvaľuje. "Páči sa mi, že je tu všetko nablízku, cesta do práce alebo kdekoľvek, trvá len pár minút a sú tu veľmi priateľskí a štedrí ľudia. Ale vyhovuje mi hlavne tá dostupnosť. Dajú sa tu ľahko zohnať lokálne a domáce potraviny, ktoré sú vo väčších mestách ťažšie zohnateľné. Je tu väčší pokoj a ticho a to je pre mňa tiež veľmi vyhovujúce," povedala. Mladá športovkyňa si dokonca vie predstaviť aj to, žeby tu ostala natrvalo.

Kristína sa živí ako trénerka vo fitnes centre na sídlisku Západ. Šport ju napĺňal už odmalička, no bol to práve priateľ, ktorý ju inšpiroval k tomu, aby ho aj študovala.

"Z obyčajného hobby sa nakoniec stal môj životný štýl a keďže som sa v tom chcela posúvať vyššie a naučiť sa o cvičení viac, rozhodla som sa, že pôjdem v snúbencových šľapajách a začala som študovať telesnú výchovu a trénerstvo v špecializácii kondičný tréner na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Už popri škole som začala s trénovaním, online poradenstvom a tvorbou stravovacích plánov. Pred necelým rokom som toto štúdium úspešne ukončila a získala som titul Mgr. a pre mňa najcennejší certifikát kondičnej trénerky piateho kvalifikačného stupňa, ktorý je zároveň najvyšším možným, aký môžete dosiahnuť iba štúdiom na vysokej škole. Som na to pyšná," doplnila.

Vďaka flexibilnej práci je každý jej deň iný a stereotyp rozhodne nezažíva.

"Deň začínam väčšinou rannými tréningami s klientami, niekedy už o piatej ráno zarezávame vo fitku. Keď prídem z tréningov domov, venujem sa ďalšej práci a to sú online tréningy, marketing, fotenia, natáčania, veľa administratívy, tvorba stravovacích a tréningových plánov, spravovanie niekoľkých sociálnych sietí, online coaching a odpovedanie na správy klientov, mojich sledovateľov na sociálnych sieťach a samozrejme venujem sa aj bežným činnostiam v domácnosti. Medzitým sa počas dňa aj niekoľkokrát ocitnem znova vo fitku na doobedňajších a poobedňajších tréningoch s klientami. Takže väčšinou začínam vo fitku o piatej ráno a moja práca končí po siedmej večer. Do toho sa snažím stíhať aj cvičiť a venovať sa vzdelávaniu. Momentálne pracujem ešte na jednom vysokom cieli, ktorý zatiaľ nechcem prezradiť. Časovo je to všetko veľmi náročné, ale robím čo ma baví, takže to robím najlepšie ako viem," prezradila. Okrem športu Kristína rada trávi čas s rodinou, relaxuje, pozerá dobré filmy a veľmi túži po tom, aby sa zlepšila v tanci.

Článok pokračuje pod reklamou


Zdroj: FB Kristína Gregorčok

Počas pandémie sa šikovná športovkyňa začala venovať aj online tréningom, keďže sledovatelia na sociálnych sieťach jej začali rapídne stúpať. Dnes ju na Instagrame sleduje takmer 25-tisíc ľudí. "Bolo covidové obdobie a mňa veľmi hnevalo, že sú zatvorené posilňovne, nemali sme kde cvičiť, hýbať sa a celkovo sa zbaviť stresu z každodenných povinností. Okrem toho, ľudia začali počas pandémie značne priberať a lenivieť. Videla som to na mojom okolí. Preto som sa rozhodla, že to skúsim aj v online svete. Ako dlhoročná online poradkyňa ohľadom výživy a trénerstva, som už mala nejakú sledovanosť a tak som pridala do ponuky online tréningy z pohodlia domova, podľa ktorých môže cvičiť ktokoľvek, kto má chuť a motiváciu na sebe pracovať. Online tréningy sú skvelá alternatíva pre ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť cvičiť v posilňovni či už z časových, finančných alebo iných dôvodov. Napríklad taká mladá mamička s deťmi nemá moc času ísť do posilňovne a je pre ňu určite jednoduchšie a všeobecne rýchlejšie odtrénovať doma. Poznám aj takých ľudí, ktorí neradi navštevujú posilňovne, pretože sa tam necítia komfortne a radšej dajú priestor cvičeniu doma, vo svojom prostredí. Výhodou je, že dnes už nájdeme množstvo skvelých a cenovo dostupných pomôcok na domáce cvičenie, takže nám nič nebráni na sebe pracovať aj takýmto spôsobom," povedala s tým, že si stále myslí, že každý by mal dostať priestor na to, aby mohol zdravo žiť a hlavne cvičiť s rozumom.

"V dobe, kedy stúpa inflácia a zdravý životný štýl je veľmi drahý, chcem dopriať aj tým, ktorí si nemôžu dovoliť zaplatiť osobného trénera, či vstupy do posilňovne, aby mali kvalitné cvičenie za minimálnu sumu. A viem, že stále je tu množstvo takých ľudí, ktorí by veľmi chceli správne cvičiť, ale bohužiaľ im to finančná situácia nedovoľuje," vysvetlila trénerka, ktorá je presvedčená o tom, že postava sa dá vyformovať aj bez posilňovne. "Myslím, že cvičenie doma je veľmi podceňované. Niektorí ľudia si dovolia tvrdiť, že bez posilňovne sa nedá postava vypracovať. Ja tvrdím opak. Možné to je! Iba musíme vedieť ako na to," dodala.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross