No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kam zamieri M. Kéry v budúcnosti? V hre je Fortuna liga či jeho bývalé pôsobisko

RIMAVSKÁ SOBOTA - Miroslav Kéry, ktorý naposledy trénoval MŠK Novohrad Lučenec či susednú Rimavskú Sobotu, môže nastúpiť ako šéftréner mládežníckych brankárov do prvoligového klubu FK Senica. Informáciu potvrdil pre náš sesterský portál Novohradské.sk. 

Článok pokračuje pod reklamou


Ponuka je stále v riešení, Senica ma oslovila ešte pred barážou A-mužstva s Duklou Banská Bystrica, keď sa nevedelo, či sa muži udržia vo Fortune lige, ale udržali sa a ponuka je znovu otvorená. Pravdupovediac, šéftréner mládeže Senice sa stal Jirko Pecha z Brna, s ktorým som spolupracoval v Hodoníne pri mládeži a bol s mojou robotou spokojný,” okomentoval Kéry. 

Ako ďalej doplnil, ponuka má svoje pre aj proti. Jedným z dôvodov, prečo tam neísť je neistota pre pandémiu koronavírusu. “Ponuka má aj svoje proti v podobe Covidu. Čo keď sa znovu vyskytne pandémia, súťaže sa nedohrajú a financie nebudú a môžu nastať problémy. V čase pandémie mi nikto nepomohol s prácou,” povedal Kéry s tým, že pomocnú roku mu podala riaditeľka Foldiová z Hnúšte. 

Kéry ďalej spomenul, že už prebehli nezáväzné rozhovory aj s jeho bývalým pôsobiskom MŠK Rimavská Sobota. V centre Malohontu aj momentálne býva so svojou manželkou. “Post hlavného trénera je špecifický, sú na vás vyvíjané tlaky od funkcionárov, cez divákov, fanúšikov až po trénerov, ktorí by chceli ísť na váš post. Kto to neskúsi, nevie. Ale niekedy je možné si trochu oddýchnuť a nechať ten stres iným. Ja pri futbale ostávam, budem potrebný a zasa, trénovať brankárov je fajn,” doplnil Kéry s tým, že už rovnako absolvoval aj telefonické rozhovory s Liptovským Hrádkom, ktorý pôsobí rovnako v III. lige STRED. 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross