No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Komik Gabo Žifčák: Do R. Soboty chodím často, venujem sa tu väčšinou nočnému životu

Gabo Žifčák. Reprofoto: Youtube.com

RIMAVSKÁ SOBOTA – Súčasťou Festivalu FRAJ bola v sobotu aj diskusia s Danielom Majlingom, ktorú moderoval známy komik Gabo Žifčák zo zoskupenia Silné reči. V našom spoločnom rozhovore sme zisťovali aj to, ako vníma Rimavskú Sobotu, čo hovorí na festival alebo prečo tak často navštevuje toto mesto.

Chodíš sem do Rimavskej Soboty dosť často...

Mám tu zubára, to je prvý dôvod, takže chodím sem raz ročne na preventívnu prehliadku. Teraz otvorili aj laserovú kliniku, takže chodím pravidelne chudnúť. Mám tu veľmi veľa kamarátov, celé to je tak, že chodím na Letavy, ktoré z Rimavskej Soboty pochádzajú a vznikli tu. Mám tu veľa blízkych a priateľov.

Článok pokračuje pod reklamou


Si pôvodom z Tatranských Matliar. Ako vnímaš toto mesto, ako sa ti páči?

Veľmi dobre. Ja som s Rimavskou spätý, je to také malé mesto, všetko na pešo a väčšinou sa tu venujem nočnému životu. Ja žijem v Podunajských Biskupiciach, čo je dedina, ktorú Bratislava pohltila. Ja som na mestečká ako Rimavská zvyknutý, Slovensko mám so Silnými rečami obehnuté veľmi intenzívne.

Každé mesto mám prejdené takým spôsobom, že je tam vždy nejaký festival. Ako vnímam Rimavskú? Že druhá najvyššia nezamestnanosť bola v Spišskej Novej Vsi a je to mesto, kde som štyri roky študoval.

Si v súčasťou zoskupenia Silné reči, traja členovia na FRAJ-i aj účinkovali. Ty si sa na nich pozeral ako divák, aký to bol pocit?

Robíme to bežne. Ak si neopakuješ texty, tak počúvaš ostatných komikov. To je taká sranda, že keď spolu veľa beháme, tie sety poznáme naspamäť, čiže už viem, čo príde. Milujem ale to, ako chalani robia humor a vždy si to rád pozriem. Na FRAJ-i bol dobrý výber.


PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Trhákom FRAJ-u boli Silné reči: Publikum bolo fantastické, zhodnotili komici


Dnes si tu moderoval diskusiu s Danielom Majlingom. Si zvyknutý na takýto formát?

Bolo to ťažšie, lebo sme mali afterparty do skorých ranných hodín. Ale Dana Majlinga sa môžeš opýtať zvratným zámenom a on ti o tom bude 15 minút rozprávať múdro a vtipne.

Takáto diskusia sa vedie dobre. Ten respondent je taký, že hovorí a je jedno čo hovorí, tých ľudí to baví. V podstate to bol Lužifčák, len naživo. Som zvyknutý to robiť, je to nezanedbateľná časť môjho príjmu.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako vnímaš celkovo Festival FRAJ?

Tento rok som tu už tretíkrát. Prvýkrát sme tu mali Lužifčáka, tento rok som mal diskusiu a minulý rok som nerobil nič, bol som trsať. Ja to mám strašne rád tento mestský festival. Nemám rád štýl festivalu ako Pohoda. Ja ju volám bitka o tieň. Na to som ja už starý.

Tu v Rimavskej si objednám ubytko v meste, alebo spím u kamarátov. Mám to všetko na desať minút, môžem si sadnúť na terasu a dať si pivo. Tým, že FRAJ sa ešte viac uzavrel, tak je to super, lebo vojdeš jeden deň o 10:00 ráno a na druhý deň o 10:00 ťa brána vypľuje naspäť von.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross