No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Laura Boháčíková sa venuje futbalu už odmalička. Chcem napredovať ako trénerka, hovorí talentovaná športovkyňa

Foto: Archív Laura Boháčíková

Futbalovú kariéru odštartovala v siedmich rokoch svojho života, keď ju rodičia a brat priviedli na ihrisko v Tisovci. Začínala v prípravke a neskôr si zahrala aj medzi staršími žiakmi. V deviatom ročníku na základnej škole sa zúčastňovala aj zápasov za žiačky v Banskej Bystrici. Celý život ju sprevádza šport a to bol jeden z dôvodov, prečo si vybrala Strednú športovú školu v B. Bystrici.

„V pätnástich rokoch som bola pozvaná na dievčenský výber za Stredoslovenský futbalový zväz, kde si ma všimol a oslovil tréner z B. Bystrice s ponukou hrať za žiačky ŠK Selce. Tento klub sa potom začlenil do MFK Dukla Banská Bystrica. Po nejakých skúsenostiach som začala hrať za juniorky a ako sedemnásťročná som nastúpila za ženy, za ktoré hrám až doteraz,“ povedala Laura Boháčíková.

Článok pokračuje pod reklamou


Zosúladiť školu, tréningy a teraz aj prácu nie je pre Lauru vždy jednoduché. Snaží sa nájsť svoj systém a nastaviť ho tak, aby všetko zvládala. „Som druháčka na vysokej škole v Banskej Bystrici, kde študujem učiteľstvo telesnej výchovy a kondičné trénerstvo. Momentálne aj pracujem ako trénerka žiačok pre MFK Dukla B. Bystrica. Samotné tréningy mám raz- až dvakrát za deň. V škole mám nastavený individuálny plán, vďaka ktorému môžem všetky svoje aktivity stíhať.“

Foto: Archív Laura Boháčíková

Okrem futbalu sa venuje aj futsalu a je zároveň členkou Sport Ladies Club Banská Bystrica. „Na rozdiel od futbalu sa hrá v hale. Líši sa tiež pravidlami, váhou lopty a počtom hráčov. Spočiatku som sa mu venovala nepravidelne, ale v poslednej dobe ma začal veľmi baviť. So spoluhráčkami sme sa tento rok zúčastnili futsalovej ligy, z ktorej sme si odniesli bronzovú medailu.“

Za roky svojej kariéry vo futbale mala možnosť prejsť si každou formáciou. „Dokonca som bola aj brankárka. So žiadnou pozíciou som ale nemala nikdy problém,“ povedala s tým, že sa momentálne najviac pohybuje v strede.

Laura cíti, že sa jej v obľúbenom športe veľmi darí. Po vážnejších zdravotných problémoch nastúpila do novej sezóny plná optimizmu. „Hráme 1. ligu v celoslovenskej súťaži, kde sme momentálne na piatom mieste s čím som veľmi spokojná. Na majstrovstvách Slovenska junioriek sme získali bronzové medaily a keď som hrala za vyššie spomínaný Stredoslovenský futbalový zväz, s tímom sme sa dostali až do posledného kola. Ciele, ktoré som chcela dosiahnuť ako hráčka sa mi väčšinou už naplnili. Teraz chcem napredovať hlavne v trénerskej oblasti, pretože to je to, čo ma dnes baví a napĺňa,“ dodala na záver.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross