No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lučenec získal prvú dotáciu na vybudovanie krytej plavárne

11. novembra 2021 | | | |  | 
Autor vizualizácie: Ing. Peter Kúdeľa

LUČENEC - Vybudovanie krytej plavárne v Lučenci je opäť o niečo reálnejšie. Mesto dostalo prvú dotáciu od Fondu na podporu športu, a to vo výške 1,5 milióna eur. Náš partnerský web Novohradské.sk o tom informoval hovorca mesta Lučenec Andrej Barančok. 

"Vďaka tejto sume, bude môcť mesto vyčlenené finančné prostriedky z mestského rozpočtu na tento projekt presunúť na iné projekty v prospech občanov mesta Lučenec. Mesto má v súčasnosti zabezpečené spolufinancovanie projektu Krytá plaváreň Lučenec. Príspevok na projekt sa mestu poskytne priebežne pri zachovaní princípu „pro rata“, priebežne po predložení žiadosti o refundáciu," povedal Barančok. 

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, získané financie budú použité na stavebné a technologické práce. "Robíme všetko pre to, aby realizácia projektu Krytá plaváreň Lučenec začala už na budúci rok. Príprava výstavby novej plavárne "na zelenej lúke,“  na pozemkoch mesta v športovo-rekreačnom areáli, je časovo náročná na projektovú aj inžiniersku prípravu a financie," vysvetlil hovorca. 

Podľa jeho slov musí byť proces v súlade s legislatívou, zákonnými procesmi a samotná výstavba pod dozorom odborníkov, projektantov, autorov projektu a stavebného dozoru.

Autor vizualizácie: Ing. Peter Kúdeľa

"V minulosti sme boli svedkami zlých rozhodnutí vtedajšieho vedenia spoločnosti Spoolu, ktoré sa rozhodlo investovať do plavárne vo Vidinej. Dnes musíme za tieto chyby platiť. Po dokončení plavárne bude mať mesto Lučenec ako jedno z mála miest v regióne novú, modernú plaváreň, ktorá bude slúžiť aj pre ďalšie generácie," uzavrel Barančok.

Ako sme informovali v júni tohto roka, mestskí poslanci schválili na svojom zasadnutí dňa 24. mája 2021 prijatie dlhodobého investičného úveru na financovanie výstavby krytej plavárne a investičných akcií vo výške 3 300 000 eur.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross