No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladí rimavskosobotskí tanečníci vicemajstrami Slovenska

4. februára 2009 |  | 

Dvanásťroční tanečníci Tomáš Baka a Regina Kisbenedeková z Rimavskej Soboty sú čerstvými vicemajstrami Slovenska v latinskoamerických tancoch. Na Majstrovstvách SR, ktoré sa konali uplynulú sobotu v Michalovciach, obsadili v konkurencii dvadsiatich párov druhé miesto v kategórii Junior I. (do 14 rokov). Ich výkony v súťažných tancoch samba, cha-cha, rumba, jive a paso doble  posudzovalo jedenásť porotcov z celého Slovenska.

Účasti na tejto súťaži predchádzal viac ako mesačný intenzívny tréning, tancu sa však Tomáš s Reginou venujú pravidelne už šiesty rok pod vedením Júliusa Schwarcza. Hoci tanečný pár tvoria len tri roky, stihli sa zúčastniť množstva rôznych súťaží doma i v zahraničí, na ktorých dosiahli nemálo úspechov.

Z posledných spomeňme napríklad 1. kolo Slovenského pohára, ktoré sa konalo 25. januára 2009 v Rožňave. Tomáš s Reginou si z neho odniesli piate miesto spomedzi 25 párov v kategórii do 16 rokov.

Prvé miesto z decembrového Internacional Cup 2008 je zase dôkazom toho, že sa im darí aj v štandardných tancoch. Ako sami hovoria, bližšie sú im však predsa len tie latinskoamerické, predovšetkým samba, jive a cha-cha.
A ako sa vlastne k tomuto športu dostali? U Tomáša sa vraj pohybové nadanie prejavilo už v materskej škole, Regina sa na spoločenské tance dala po vzore svojej staršej sestry. Dnes, vo svojich dvanástich rokoch už majú za sebou mnoho vystúpení na rôznych spoločenských či kultúrnych podujatiach a okrem úspechov na súťažiach vedia svoje aj o poctivých tréningoch a tanečných sústredeniach.

Na domácom tanečnom parkete ich môžeme vidieť už túto sobotu, 7. februára, na tzv. bodovacej súťaži s medzinárodnou účasťou. Koncom februára na nich potom čakajú Majstrovstvá Slovenska v desaťtancoch (päť štandardných, päť latinskoamerických, pozn. red.), na ktorých snáď opäť obhája svoj talent a šikovnosť.


Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross