No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladý Rimavskosoboťan vo finále súťaže Muž roka 2009

6. júna 2009 |  | |

Na každoročnú prehliadku ženskej krásy a voľbu tej Naj (pre istotu na každom televíznom kanáli:) sme si už akosi zvykli. Spojenie „muži a súťaže krásy“ možno až také tradičné nie je. Ale existuje.

„Muž roka“ je súťažou, ktorá ma v susedných Čechách za sebou už deviaty ročník. Novinkou toho posledného bola voľba Muža roka Slovenskej republiky. Čas jeho „kraľovania“ sa však nezadržateľne blíži na konečnú a štafetu prevezme niekto iný- Muž roka 2009, o ktorého titul zabojuje už v auguste osem Slovákov, medzi nimi aj mladý Rimavskosoboťan Peter Václavík.

Peter VáclavíkUž na prvý pohľad je jasné, že do finále tejto súťaže sa nedostal náhodou. Ale pekne po poriadku...
„O súťaži Muž roka som vedel aj minulý rok, kvôli obmedzenej vekovej hranici som sa však ešte nemohol prihlásiť, takže som jej nevenoval veľkú pozornosť“ hovorí pre Rimava.sk 21-ročný absolvent hotelovej akadémie, aktívny športovec a milovník bojového umenia. Viac ako hotelierstvo či gastronómia ho však láka modeling, aj preto sa zaregistroval do istej slovenskej modelingovej agentúry. Práve prostredníctvom manažéra ho tento rok oslovil priamo organizátor súťaže Muž roka David Novotný.
„S podaním prihlášky som teda vôbec neváhal,“ priznáva Peter a dodáva, že v jeho kroku ho podporovala nielen rodina ale aj najbližší kamaráti. Napokon sa dostal až do najužšieho výberového kola, ktoré sa konalo začiatkom mája v Bratislave.

Zo 16 mladých mužov mohli do finále postúpiť iba ôsmi. O tom, ktorí to budú, rozhodovali zástupcovia médií a členovia poroty, herečky Gabika Dzúriková a Silvia Petöová, Miss Slovensko 2009 Barbora Franeková, moderátorka Erika Judínyová, speváčka Katarína Hasprová, minuloročný Muž roka Martin Šmahel a hudobník Milan Špaňo.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/muz_roka2.flv /] Vo finálovej osmičke sa po verdikte poroty ocitol aj Peter. „V kútiku duše som si samozrejme želal postúpiť, ale už som bol veľmi spokojný aj s tým, že som sa do tohto úzkeho výberu vôbec dostal,“ spomína Peter a dodáva, že hoci je veľký trémista, na kastingu bol „úplne v pohode“.
To najťažšie však na neho ešte len čaká. Finálové kolo, v ktorom bude porota hodnotiť nielen vzhľad ale aj prejav a kreativitu súťažiacich, sa uskutoční 28. augusta v českom Náchode.

Rimavskosobotský okres tu okrem Peťa bude zastupovať aj ďalší úspešný finalista, 25 ročný Michal Antal z Hnúšte. Obom chalanom držíme palce...

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross