No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Monika Šuleková chcela otestovať svoju osobnosť. Zúčastnila sa markizáckej Farmy

Pochádza z Rimavskej Soboty a na Farmu sa prihlásila, lebo chcela dokázať sebe a svojmu okoliu, že vie manuálne pracovať. Soboťanka Monika Šuleková (32) vydržala v 12 sérii reality show Farma – Mesto verzus dedina viac ako 2 mesiace. Vypadla tesne pred finálovou desiatkou.

Monika na Farmu nešla kvôli peňažnej výhre, ale celý projekt brala skôr ako skúsenosť, ktorá ju posilní. Sama hovorí, že nevedela do čoho ide, nakoľko si predtým nepozrela ani jednu časť tejto show. „Kamaráti ma podpichovali, že neviem robiť a na Farmu ma nezoberú. Poslala som si prihlášku a zo 7 000 ľudí vybrali mňa a ostatných 19 farmárov,“ uviedla pre Rimava.sk Šuleková. Najťažšie pre ňu bolo zvyknúť si na život s cudzími ľuďmi v uzavretom priestore, kde sa nedalo nikam ujsť.

Článok pokračuje pod reklamou„Mám dosť silnú psychiku, ale miestami to nebolo ľahké. Vďaka farme som prekonala svoj strach z hmyzu a hadov. Týždeň pred mojím duelom som už bola taká odolná, že som v pohode chytila hada a odhodila ho do trávy." Peniaze v reality show síce nevyhrala, ale čas strávený mimo jej komfortnej zóny považuje za skvelú skúsenosť. Podľa Monikiných slov sa jej podarilo usporiadať si priority a ako človeka ju táto výzva posilnila nielen fyzicky, ale aj psychicky. Na Farme ju najviac bavila práca so zvieratami. Nemala problém stavať chliev, dojiť kozu či kydať hnoj. „Hlavne prvý mesiac sme mali veľa fyzickej roboty, no zvykla som si na všetko, okrem dojenia Maliny. Pred ňou som mala rešpekt.“

Hoci jej veľa ľudí vyčítalo neprejavené emócie, Monika tvrdí, že bola sama sebou. Aj keď si uvedomovala, že sú okolo nej kamery, nikdy sa na nič nehrala. Potešilo ju, keď jej kamaráti po návrate povedali, že sa v reality show správala rovnako ako v súkromí. Z Farmy vypadla zároveň s farmárkou Evou, ktorá si ju vzala ako spolubojovníčku do duelu. Monika podala skvelý výkon, no súboj nakoniec prehrali. Podľa jej slov nebola nahnevaná, ani ukrivdená. „Všetko sa deje tak, ako sa má a my sme boli dvojica. Nemohla som sa na Evku hnevať,“ doplnila.

Po dlhých dvoch mesiacoch na Farme sa už tešila na rodinu a kamarátov. „Keď som prišla na hotel, polhodinu som sa hrala s vodovodným kohútikom. Púšťala som si teplú vodu, pretože ju zrazu nebolo treba zohrievať vo vedrách.“ Ďalším jej potešením po vypadnutí bolo jedlo. „Miešala som sladké, slané, kyslé, slaninu, lekvár, no fakt všetko.“ Nakoniec priznala, že radosť jej robil aj pokoj a konečne si mohla oddýchnuť od ľudí. Po vypadnutí však zažila veľký šok. „Videla som ľudí s rúškami, štáb mal ochranné štíty na tvári. Ničomu som nerozumela, pretože sme boli na Farme odstrihnutí od sveta. O ničom sme nevedeli.“ Bolo pre ňu ťažké zvyknúť si na svet, do ktorého sa vrátila. Na Farmu totiž odchádzala v čase, keď ešte nezúrila pandémia Covid-19.

Monika nič neľutuje a ak by mohla, do reality show by išla znova. „Odporučila by som to každému. Ak niekto nevie, čo v živote chce, tam je veľa času na premýšľanie. Človek príde na to, ako pokračovať ďalej a prehodnotí svoje priority. Treba ale počítať s tým, že sa tam musí naozaj tvrdo pracovať.“

Ako sama hovorí, po vypadnutí zo show ju ľudia spoznávajú, no nepovažuje sa za slávnu. „Som len obyčajný človek,“ dodáva. Monika má rada šport, najradšej snowborduje. „Ak by som mohla, bývala by som iba na Chopku, nikde inde,“ smeje sa farmárka. Vo svojom voľnom čase chodí do prírody, na nočné prechádzky, či pozorovať hviezdy. Dlhšiu dobu žila v Grécku, kde si otvorila malý obchodík s oblečením. Aj keď jej je grécka kultúra veľmi blízka, Slovensko a jej rodné mesto stále považuje za domov. „Do budúcna chystám projekt, ktorým by som chcela zviditeľniť Rimavskú Sobotu a ukázať ju v trošku lepšom svetle. Vždy som túžila mať niečo vlastné, tvrdo na tom pracujem a dúfam, že sa to bude ľuďom páčiť. Viac ale neprezradím,“ dodáva Monika Šuleková.

Zdroj: Pre Rimava.sk napísala Frederika Lodová, FOTO: Instagram Moniky Šulekovej


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross