No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Najlepšou džudistkou vo svojej váhovej kategórii na Slovensku je Soboťanka, predstavila sa aj na EYOF

RIMAVSKÁ SOBOTA/BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA - Rodáčka z Rimavskej Soboty a džudistka Slávie STU Bratislava Natália Gažiová, má za sebou účinkovanie na európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF), ktorý sa uplynulý týždeň konal v Banskej Bystrici.

"Na to, aby som sa na EYOF dostala, som musela byť najlepšou na Slovensku vo svojej váhovej kategórii do 52 kilogramov. Vyhrala som prvé miesto na majstrovstvách Slovenska. Vo svojej váhe som nemala žiadnu inú konkurenciu," ozrejmila pre Rimava.sk Natália. Podľa jej slov bol celý priebeh a organizácia veľmi pekná. "Bol to najkrajší zážitok z džuda. Páčil sa mi otvárací ceremoniál. Bolo to na vysokej úrovni a krásne to pre nás pripravili," dodala.

Článok pokračuje pod reklamou


Čo sa týkalo prípravy na vrchol sezóny, tá začala už v januári. "Mali sme rôzne súťaže. Celý tréningový plán sa nám zameriaval na EYOF. V júli sme dokončili celú prípravu aj s našou výpravou v Banskej Bystrici, kde sme doladili nejaké chyby. Potom sme išli do Čiech urobiť aj cvičné zápasy s niekým iným, ako sú Slováci. Potom som už len dolaďovala váhu v Bratislave a následne sme šli na EYOF," povedala.

Natálii sa nepodarilo prebojovať cez prvé kolo, v ktorom natrafila na súperku z Luxemburska Carlu Fernandes Tavares. "Ona je juniorka, čiže o rok staršia. Je to tam cítiť, ale na druhej strane, zápas začal veľmi dobre, vyzeralo to, že mám na ňu. Ale potom som si napálila žalúdok, čo ma akokeby vykoľajilo, až tak som sa nesústredila a potom som prehrala. Zápas trval 2,5 minúty. Som z toho sklamaná, pretože som do toho dala veľa, ale viem, na čom mám pracovať a ísť ďalej," opísala zápas.

Na festivale mládeže bola podľa nej silná konkurencia. "Pred koronou sme s týmito súperkami držali krok, bolo to všetko v pohode. Ako prišla korona, ostatné štáty trénovali a my sme boli doma zatvorení a mali sme podmienky, pri ktorých sa nedá trénovať. Myslím, že sa to na slovenských športovcoch ukázalo," vysvetlila.

Čo sa týka jej najbližších plánov, v auguste si od džuda kus oddýchne. "V septembri máme naplánované ďalšie súťaže, ako napríklad Brno, Varšava a dokončíme tento rok na rôznych súťažiach," priblížila jej najbližšie mesiace.

Článok pokračuje pod reklamou


Natália sa k džudu dostala už v piatich rokoch. Pokračuje v šľapajách rodičov a krstného otca, ktorý ju aktuálne aj trénuje. Jej materský klub je ZO Lokomotíva Rimavská Sobota, v deviatom ročníku základnej školy sa presťahovala do Bratislavy, kde pokračuje v Slávii STU Bratislava.

Medzi jej najväčšie úspechy sa radia niekoľkonásobné tituly majsterky Slovenska, tri tretie miesta na medzinárodnom turnaji v Budapešti a siedme miesto vo Varšave. "Každý športovec by sa chcel dostať na olympiádu. Ja by som sa chcela dostať na A-turnaje a vydržať pri jude, aj keď tento rok to bolo náročné. Chcela by som mať lepšie výsledky v juniorských kategóriách," uzavrela stále len 17-ročná džudistka.

Zdroj foto: Natália Gažiová


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross