No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Naším cieľom je rozšíriť mládežnícku základňu, hovorí Jozef Alušík z FBC Slovan

Zdroj: Vedúci klubu J. Alušík

RIMAVSKÁ SOBOTA - Vedúci Florbalového klubu Slovan v Rimavskej Sobote Jozef Alušík zhodnotil udalosti uplynulého roka. Podľa jeho slov sa klub zameriava na tréning mládeže.

Konkretizoval, že posledné družstvo dospelých v klube FBC Slovan Rimavská Sobota, bolo družstvo žien, ktoré skončilo v sezóne 2019/2020 v 2. najvyššej súťaži na druhej priečke. „Keďže však od tímu odišla trénerka Kristína Čintalanová a k tomu prišla pandémia, klub nebol schopný zabezpečiť ďalšie pokračovanie tohto družstva pod hlavičkou Slovana. Polovicu kádra tvorili mladé hráčky z Fiľakova, nuž sme sa aktívne spolupodieľali na vzniku florbalového oddielu pri mestskom športovom klube FTC Fiľakovo, kde v ďalšom florbalovom pôsobení pokračujú aj niektoré dievčatá z Rimavskej Soboty,“ povedal vedúci klubu.

Článok pokračuje pod reklamou


Od jesene 2020 rozbiehali tréningovú skupinu pre deti od 7 do 12 rokov. Ako dodal vedúci klubu, prišlo ďalšie zatváranie športovísk a až do mája 2021 nemohli tréningy prebiehať.

„V máji sa k trénovaniu vrátila tak polovica detí, našťastie postupne pribúdali aj pribúdajú ďalšie. V rámci skupiny „Florbal pre deti“ trénujeme trikrát do týždňa už 6 mesiacov,“ vyjadril sa Alušík. „Počet detí však stále nie je dostatočný na to, aby sme mohli hrať súťaže Slovenského zväzu florbalu, preto po dohode s rodičmi detí a vďaka výborným vzťahom s Fiľakovom naše deti v najmenších kategóriách mladšej a staršej prípravky a mladších žiakov hosťujú v tomto klube,“ vysvetľuje.

Deti do tréningovej skupiny Florbal pre deti prijíma klub počas celého roka. „Dúfame, že v sezóne 2022/2023 už budeme schopní aspoň v jednej kategórii hrávať pod vlastnými farbami,“ dodal. „Výborné vzťahy máme aj so zápasníkmi Lokomotívy Rimavská Sobota, s ktorými pôsobíme na spoločnom športovisku v telocvični na Lieskovej ulici a zdieľame športové vybavenie, za čo im chceme aj takto verejne poďakovať,“ vysvetlil vedúci.

V rámci udržovania kondície v klube začali so stretnutiami aj s bývalými členmi klubu. Ide aj o neaktívnych hráčov, ale aj o aktívnych hráčov v iných kluboch. „V rámci skupiny nazvanej Floorball For Fun hrávame tak dvakrát do týždňa a občas sa zúčastňujeme nejakých turnajov. Naposledy sme takto boli na konci októbra v Budapešti,“ povedal Alušík.

V roku 2022 si pripomenú 100. výročie založenia športového klubu Slovan Rimavská Sobota. „Naši predkovia ho oficiálne uviedli do života 23. februára 1922,“ uviedol a dodal, že okrem propagovania tohto výročia v okruhu členov klubu, chcú začiatkom júna zorganizovať exhibičný zápas bývalých hráčov, ako aj hviezd niekdajšieho úspešného projektu Miniflorbalovej ligy, v rámci ktorého chcú toto výročie osláviť športovaním.

„Budeme len radi, ak si aj iní športovci mesta, ktorí kedysi ako futbalisti, volejbalisti, kolkári, šachisti, tenisti, turisti či hádzanári v Slovane pôsobili, toto výročie v priebehu roka 2022 pripomenú podobným spôsobom,“ uviedol Alušík.

„Naším cieľom v budúcom roku je okrem rozšírenia mládežníckej základne otvoriť ďalšiu aktivitu určenú pre širšiu verejnosť od 15 do 55 a viac rokov, ktorú po vzore zo zahraničia voláme Florbal Fitness. Ide o kombináciu individuálneho a skupinového cvičenia spojenú s hraním florbalu,“ pozval vedúci klubu.

Cieľom Alušíka je oboznámiť verejnosť s florbalom. „Považujeme ho za úžasný, rýchly a kolektívny šport pre pohodových ľudí aj širšiu športujúcu verejnosť. Lebo nie každého baví cvičiť individuálne – kolektívne športovanie má svoje čaro,“ vysvetlil.

„Jednoducho povedané, sme združením ľudí majúcich radi šport a naším cieľom je, aby sme k tomuto športu priviedli čo najviac ďalších obyvateľov nášho mesta,“ uviedol na záver Jozef Alušík.

Foto: J. Alušík


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross