No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Kvalitné cyklistické preteky nezmaril ani dážď. Bodovali aj domáci

Teatro Okolo MalohontuAj napriek silnému dažďu v nedeľu dopoludnia na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote odštartoval prvý ročník cyklistických pretekov Teatro Okolo Malohontu. Na náročnú, viac ako 90-kilometrovú trasu nastúpilo vyše 70 pretekárov, medzi ktorými bodovali aj domáci cyklisti, Filip Balciar a Kamil Juhaniak. Absolútne prvenstvo si napokon v záverečnom úseku vybojoval Štefan Nôta z Hriňovej. V silnej konkurencii sa nestratila ani jediná zástupkyňa nežného pohlavia, mladá Tatiana Jaseková. Samotní cyklisti si veľmi pochvaľovali organizáciu pretekov, ktoré sú snáď začiatkom novej športovej tradície v regióne.

Pretekári sa postavili na štart priamo v centre Rimavskej Soboty dopoludnia, za intenzívneho lejaku. Po prejazde ulicami mesta zamierili smerom na Vyšnú Pokoradz, kde ich čakal ostrý letmý štart. Trasa pretekov ich previedla severnou časťou okresu, cez Horné Zahorany, Kraskovo, Rimavskú Baňu, Kokavu nad Rimavicou, Klenovec, Hnúšťu, do obce Rovné, Potok, Hrušovo, Lukovištia a cez Vyšnú Pokoradz späť do Rimavskej Soboty. Cieľovou rovinkou na dlažobných kockách historického námestia prešiel ako prvý 19-ročný Štefan Nôta z Hriňovej s časom 2h52:34,48. "Je to môj prvý vyhratý pretek, neveril som, že sa to dá vyhrať a som naozaj šťastný. Trať - paráda, organizácia - jednotka, škoda počasia, ale to patrí k športu," povedal bezprostredne po dojazde víťaz pretekov, ktorý, ako prezradil, sa cyklistike venuje tretiu sezónu.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=EhQu3mJW7Gw" width="600" height="388"]

So stratou troch sekúnd na víťaza dorazil do cieľa domáci cyklista Filip Balciar. "Celý rok som sa pripravoval len na tento pretek, chcel som tu zavŕšiť sezónu. Trať som veľmi dobre poznal, vedel som, kde sa mám šetriť, kde pridať," prezradil spokojný cyklista, ktorému neprekážal ani dážď. Podľa jeho slov boli preteky na veľmi vysokej úrovni, organizačne vynikajúco zvládnuté. Ocenil, že napriek dažďu prišlo aj veľa divákov, ako podotkol, pre cyklistov je dôležité mať podporu popri trati.

Divácku kulisu si pochvaľoval aj ďalší domáci zástupca, Kamil Juhaniak, ktorý dorazil v celkovom poradí štvrtý, vo svojej kategórii obsadil s časom 2h52:38,91 druhé miesto. "Nádherná organizácia, perfektná atmosféra. Počasie bolo, aké bolo, ale ľudia nám fandili v každej jednej obci, ešte aj v tej najmenšej, bolo to úžasné," zhodnotil Juhaniak, ktorý zároveň vyhral dve horské prémie a počas pretekov bojoval nielen s konkurenciou, ale aj so žalúdočnými problémami.

"Kvôli dažďu sme sa trochu báli o bezpečnosť na trati, ale o žiadnom páde som nepočul, preteky prebehli v poriadku, všetci prišli zdraví do cieľa," skonštatoval riaditeľ pretekov Teatro Okolo Malohontu Marek Urbančok. Netajil spokojnosť ani s umiestnením Rimavskosoboťanov. "Šli veľmi pekne, myslím si, že v konkurencii, ktorá tu bola, obsadili slušné miesta," povedal riaditeľ pretekov a potvrdil, že v budúcom roku by sa podobné podujatie mohlo zopakovať. "Ale s lepším počasím," doplnil s úsmevom.

Obloha sa však vyjasnila už počas oceňovania víťazov, na ktorých sa napokon usmievali nielen šarmantné hostesky, spokojní organizátori, fanúšikovia, ale aj slnko. Preteky Teatro Okolo Malohontu dopadli na výbornú a sľubujú veľké športové lákadlo pre cyklistov z rôznych kútov Slovenska aj zo zahraničia.

Výsledky jednotlivých kategórií:

Kategória do 18 rokov:
1. miesto: Adam Szász, Košice (čas 2h53:15,18)
2. miesto: Tomáš Meňuš, Bratislava (2h53:16,94)
3. miesto: Samuel Staško, Prešov (3h03:34,70)

Kategória Muži 18-22 rokov:
1. miesto: Štefan Nôta, Hriňová (2h52:34,48)
2. miesto: Kamil Juhaniak, Rimavská Sobota (2h52:38,91)
3. miesto: Patrik Boleček, Revúca (3h04:10,93)

Kategória Muži 23-39 rokov:
1. miesto: Filip Balciar, Rimavská Sobota (2h52:37,51)
2. miesto: Dušan Kozel, Košice (2h52:38,75)
3. miesto: Adam Gešo, Muránska Dlhá Lúka (2h52:40,95)

Kategória Muži 40-49 rokov:
1. miesto: Miroslav Kováčik, Brezno (2h52:47,92)
2. miesto: Ján Kyseľ, Dobrá Niva (3h05:09,48)
3. miesto: Miloš Palička, Banská Bystrica (3h16:37,31)

Kategória Muži 50-59 rokov:
1. miesto: Samuel Poliak, Valaská (3h06:10,57)
2. miesto: Vladimír Gešo, Revúca (3h06:14,46)
3. miesto: Ján Korhel, Revúca (3h23:05,66)

Kategória Muži od 60 rokov
1. miesto: Peter Petko, Prešov (3h06:16.92)

Kategória Ženy:
1: miesto: Jaseková Tatiana, Zlaté Moravce. S časom 3h16:36,26 skončila v celkovom poradí na úctyhodnom 35. mieste.

"V nedeľu, 14. septembra, sa po niekoľkých desaťročiach vrátila cyklistika do Rimavskosobotských ulíc, kde odštartoval 1.ročník Teatro Okolo Malohontu. Ten zožal obrovský cyklistický a divácky úspech.

Parodox je, že v kraji s najväčšou nezamestnanosťou na Slovensku sa podarilo zorganizovať veľmi kvalitné preteky. "Organizátorský tím Teatro Okolo Malohontu sa chce touto cestou poďakovať : Mediálnemu partnerovi Rimava.sk za perfektnú mediálnu spoluprácu, mestu Rimavská Sobota , štátnej polícii na čele s p. Žigom, ktorý sa postaral o bezchybné policajné zabezpečenie po celej dĺžke trati.

Všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na skvalitňovaní podmienok cyklistických pretekov.

Samozrejme všetkým sponzorom, ktorí nám pomohli či už finančne, vecnými darmi či službami.

Skalným divákom a cyklistom, ktorým neprekážalo ani daždivé počasie a postarali sa tak o perfektnú atmosféru a skvelé cyklistické divadlo.

Veríme, že Cyklistické preteky Teatro Okolo Malohontu sa vďaka pomoci úžasných ľudí s chuťou pomôcť stanú tradíciou v našom krásnom a turisticky bohatom kraji Malohontu a Gemera."

Jozef Juhaniak,  technický riaditeľ pretekov

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross