No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Lýdia z Tisovca opäť prerazila na súťaži krásy. Je najkrajšou nepočujúcou na svete

lydia-svobodovaTitul najkrajšej nepočujúcej slečny na svete patrí od uplynulého víkendu 27-ročnej Lýdii Svobodovej z Tisovca. Po tom, ako minulý rok vyhrala súťaž krásy na Slovensku, sa v najlepšom svetle ukázala pred celým svetom. Na súťaži v Prahe získala sympatie poroty v konkurencii 31 nepočujúcich dievčat.

"To, čo sme zažili, bol jedinečné a nečakané," povedala pre Rimava.sk Lydkina mama Marta Svobodová, ktorá ju sprevádzala počas niekoľkodňových náročných príprav a prezentácií. Ako priznala, v kútiku duše dúfala, že by jej dcéra mohla vyhrať titul Miss sympatia alebo dokonca Miss Európa.

lydia-svobodova„Šampanské by búchalo, ale s týmto nikto nepočítal,“ priblížila. Lýdia mala podľa nej aj veľmi dobrý fanklub a okrem rodinných príslušníkov a priateľa ju boli podporiť aj dievčatá zo súťaže Miss Slovensko. Finalistky v sobotu, 19. júla večer, absolvovali módnu prehliadku, promenádu v plavkách či voľnú disciplínu. Tisovčanka, rovnako ako v predošlej súťaži, predviedla vystúpenie mažoretky. Nová však bola hudba, šaty aj zostava. „Bolo to niečo úplne iné, ako mali ostatné dievčatá. Vyslúžila si veľký potlesk,“ povedala Svobodová po súťaži krásy Miss & Mister Deaf World 2014.

Cesta na svetovú súťaž podľa nej nebola jednoduchá, mamina mladej Tisovčanky sa na nej stretla s minimálnym záujmom sponzorov hoci nežiadala o vysoké sumy, ale napríklad o pomoc pri zapožičaní šiat. Napokon sa zomkla celá rodina. „Navzdory všetkému sa našlo niekoľko dobrých ľudí, nebolo to veľa, ale dali s láskou,“ dodala mama najkrajšej nepočujúcej slečny na svete.

Mladá Lýdia nie je len krásna, ale aj šikovná. Napriek svojmu hendikepu ukončila oba stupne štúdia hry na klavír na základnej umeleckej škole, niekoľko rokov bola mažoretkou. Hoci ju postihla 100-percentná strata sluchu, rytmus vníma telom. Úspešne absolvovala vysokoškolské štúdium.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Súkromný archív


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross