No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Cyklisti si zmerajú sily v regióne, blíži sa prvý ročník pretekov Teatro Okolo Malohontu

Teatro Okolo MalohontuPretekári s licenciami aj rekreační športovci, mladšie ročníky i tí skôr narodení, cyklisti aj cyklistky si zmerajú svoje sily na dvoch kolesách už v polovici septembra, priamo v Rimavskosobotskom okrese. Viac ako 90-kilometrová trasa ich prevedie regiónom, od Rimavskej Soboty až po Kokavu, Klenovec, Hnúšťu, Poproč, Lukovištia a späť do okresného mesta.  Jednodňové cyklistické preteky Teatro Okolo Malohontu  sú naplánované na nedeľu, 14. septembra. Samotná trať ale aj niekoľko horských prémií bude istotne lákadlom nielen pre športovcov, ale aj pre divákov a všetkých fanúšikov cyklistiky.

„Aj takto chceme spropagovať krásy regiónu, a to v rámci celého Slovenska. K dnešnému dňu sa už na preteky prihlásilo takmer päťdesiat pretekárov, sú medzi nimi domáci cyklisti, športovci z rôznych kútov Slovenska a dokonca aj zo zahraničia,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Marek Urbančok. Ako spomenul, preteky sú určené  pre všetkých cestných cyklistov, amatérskych alebo licencovaných pretekárov. Na štart sa postavia muži v šiestich kategóriách podľa veku, samostatnou skupinou budú ženy. „Skorá jesenná príroda v septembrovom termíne v krásnom prostredí Malohontu a cieľ na dlažobných kockách historického Hlavného námestia v Rimavskej Sobote dodá týmto pretekom nepochybne osobité čaro,“ hovorí riaditeľ pretekov Teatro Okolo Malohontu.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=SGERhvuUKJ0&feature=youtu.be" width="600" height="400"]

Slávnostný štart je naplánovaný na nedeľu, 14. septembra o 10:30 hod., v srdci Rimavskej Soboty, na Hlavnom námestí (ostrý letmý štart je za mestom). Pôjde sa za každého počasia. Trasa pretekov vedie z Rimavskej Soboty smerom na Vyšnú Pokoradz, Horné Zahorany, Kraskovo, cez Rimavskú Baňu, Kokavu nad Rimavicou, Klenovec, Hnúšťu, do obce Rovné, Potok, Hrušovo, Lukovištia a cez Vyšnú Pokoradz späť do Rimavskej Soboty.

kliknite pre zväčšenie

kliknite pre zväčšenie

Na trati budú aj štyri horské prémie, Sedlo Chorepa, Sedlo Brezina, Poproč a posledná,  Škvára, medzi Hornými Zahoranmi a Vyšnou Pokoradzou. Vyhlásenie výsledkov a oceňovanie víťazov bude o 14.00 hod., na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote.

Registrácia na preteky je stále otvorená, organizátori prijímajú prihlášky cez internet až do 8. septembra. "Pretekov sa však môžu zúčastniť aj tí, ktorí sa rozhodnú na poslednú chvíľu, prihlásiť sa budú môcť ešte aj počas prezentácie v deň pretekov," spomenul Marek Urbančok. Ako povedal, diváci sa môžu tešiť na napínavé súboje a jedinečné športové podujatie.

"Všetci obyvatelia Rimavskosobotského okresu majú jedinečnú možnosť zažiť naživo atmosféru cyklistických pretekov so všetkým, čo k tomu patrí. Uvidia napínavé súboje o víťazstvo medzi najlepšími amatérskymi cyklistami Slovenska a Maďarska ale aj iných okolitých krajín. Atmosféru pretekov dotvorí policajný sprievod zabezpečujúci bezpečnosť pretekárov," prezradil riaditeľ pretekov a doplnil, že pred pelotónom pôjde auto s reproduktorom na streche, informujúce o aktuálnom priebehu pretekov. Vďaka tomu budú mať diváci pri trati prehľad o tom, komu vlastne fandia.

"Pozývame všetkých fandiť k trati a zároveň podporiť našu snahu usporiadať kvalitné športové podujatie s medzinárodnou účasťou v našom regióne. Cyklistika je jediný šport, ktorý prechádza divákom rovno popod oknami a nemusia za neho platiť vstupné," dodáva Marek Urbančok.

Propozície pretekov aj prihlasovací formulár a všetky podrobné info nájdete aj na www.okolomalohontu.sk.

plagát Teatro Okolo Malohontu

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross