No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Má 18 rokov a hrá futbal v Španielsku. Celé moje detstvo som o tom sníval, hovorí Oliver

20. apríla 2022 | | | | |  | 
Zdroj: Archív O. Slavkay

ROŽŇAVA/KANÁRSKE OSTROVY - Má 18 rokov a už nejaký čas pôsobí ako futbalista v Španielsku. Reč je o mladom Oliverovi Slavkayovi z Rožňavy, ktorý pôsobí v tíme na Kanárskych ostrovoch, Atletico Gran Canaria.

My sme Olivera vyspovedali a zistili, ako sa do Španielska dostal, ako tam vyzerá futbal a ktorý klub je jeho najobľúbenejší.

"Futbalu sa venujem od 4 rokov a môj materinský klub je FK Baník Drnava, ale svoje žiacke futbalové roky som prežil v MFK Rožňava. Zvyčajne hrávam na pozícii ofenzívneho stredopoliara," povedal nám Oliver.

Článok pokračuje pod reklamou


Do Španielska sa dostal pomocou futbalových skúšok, ktoré v klube absolvoval. "Je to asi sen každého mladého futbalistu - hrať najvyššiu súťaž v tak vyspelej futbalovej krajine. Takisto aj ja som o tom celé moje detstvo sníval," vyslovil sa.

Zdroj: Archív O. Slavkay

Už od takého mladého veku sa musel Oliver osamostatniť a žiť niekoľko stovák kilometrov od svojej rodiny. "Tým pádom, že od svojich 13 rokov som hrával futbal v akadémiách, kde som býval sám bez rodiny, nebola to pre mňa veľká zmena. Takisto ako ja, tak aj moji rodičia boli na to zvyknutí a nie je to pre nás veľká prekážka," vysvetlil mladík.


ĎALŠÍ MLADÝ ÚSPEŠNÝ FUTBALISTA: Mladý talent zaznamenal najviac gólov za zápas v kariére, spája sa aj s Ružomberkom


Nie je tajomstvom, že španielsky futbal si zakladá na technike hráčov. Aj preto sa hovorí o štýle FC Barcelona Tiki-Taka, ktorý je založený na krátkych prihrávkach a držaní lopty. "Futbal v Španielsku je sám o sebe veľmi technický a to je asi najväčší rozdiel, ak by som to mal porovnať s futbalom na Slovensku. Trénujeme 4 až 5-krát do týždňa a cez víkendy máme zápasy. Začiatkom týždňa je tréningový proces nastavený na kondičnú a silovú časť," priblížil Oliver.

Článok pokračuje pod reklamou


Čo sa týka jeho budúcnosti, preferuje zotrvať v krajine majstrov sveta a trojnásobných majstrov Európy. Prehodnotil by však aj ponuky z iných krajín. Jeho najobľúbenejším tímom je AC Miláno a hráčom Zlatan Ibrahimovič.

Čo však odkázal Oliver ďalším mladým futbalistom, ktorí sa chcú vyšplhať vysoko? "Určite najdôležitejšia vec, ktorú treba mať ako futbalista, je tvrdá práca a vytrvalosť, ale taktiež aj viera a túžba po úspechu," uzavrel. Oliver sa prepracoval aj do zostavy kola v marci v 1. španielskej lige Honor Juvenil U19.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross