No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Oždianske serpentíny: 2. ročník kvalitnej Rally už 8. mája v Ožďanoch

14. apríla 2009 | |  | |

V piatok, 8 mája, bude v Ožďanoch pri Rimavskej Sobote druhý ročník pretekov Rally,ktoré sa konajú v rámci seriálu Mini Rally Cup (MRC) pod názvom Oždianske serpentíny. Jedná sa o zručnostnú automobilovú súťaž – časovku, ktorá bude dlhá 2,9 km. Štart pretekov bude priamo v Ožďanoch a cieľ na Babinom moste.

Oproti minulému ročníku bude zmena v triedach, ktoré sú kvôli väčšej objektivite korigované do 5 kategórií a sú vypísané len pre licencovaných jazdcov. Počet súťažných posádok by sa mal pohybovať okolo čísla 100. Organizátori však dávajú možnosť, tak ako minulý rok, prihlásiť sa aj jazdcom bez licencie, ktorých bude merať časomiera na tisíciny sekundy rovnako, ako licencovaných pretekárov. Nelicencovaní jazdci sa tak pobijú o pohár generálneho sponzora, spoločnosti Empora Capital. Túto trofej si pred rokom z Oždian odviezol najrýchlejší jazdec pretekov František Köböl z Fiľakova, na automobile Mitsubishi Lancer Evo 8. Celkový počet pretekárov je limitovaný na 120. Trať súťaže bude pozostávať z troch jázd, pričom do výsledku sa bude počítať súčet všetkých troch. Štart prvého vozidla bude o 10.00 hod.

„Počas pretekov sme pripravili pre divákov sprievodný program, ktorý bude hlavne medzi súťažnými kolami“, povedal pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Ing. Ladislav Sedmák ml.. Podľa jeho slov Ožďany navštívi znovu motoristická rodina Bérešovcov, ktorí predvedú na svojich upravených Oploch Ascona nezabudnuteľnú show. Celým pretekom bude divákov sprevádzať známy motoristický komentátor Alexander Štefuca. „Tak ako minulý rok, máme pripravené pre divákov ďalšie exkluzívne prekvapenie, ktoré však neprezradím“, uzavrel riaditeľ preteku.

Preteky, ktorých veľmi úspešný prvý ročník navštívilo 2 tis. divákov, budú podľa organizátorov na vyššej úrovni, hlavne pre divákov. Bude pripravených viac záchytných parkovísk a zvýši sa počet stánkov na občerstvenie, ktoré budú nie len v servis zóne, ale aj na serpentínach.

Organizátorom pretekov, ktoré sú súčasťou Mini Rally Cup – Oždianske serpentíny je motoristické združenie GM Rallye Sport Rimavská Sobota. Jeho členovia už s organizáciou Rally majú bohaté skúsenosti, keď zorganizovali 5 špičkových ročníkov veľkých pretekov Rally aj s účasťou vozidiel WRC.

Viac informácii o Rally Oždianske serpentíny: www.gmrallyesport.sk

Súvisiace články:
Rally v Ožďanoch – Majstri robili predjazdcov, víťaz aj z Rim. Soboty. Najrýchlejší Fiľakovčan F. Köböl

Oždianske serpentíny 2008:


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross