Oždianske serpentíny Empora Cup: Tretí ročník pod taktovkou Bérešovcov, úspešní aj Rimavskosoboťania

9. mája 2010 | |  | |

Na štarte tretieho ročníka Oždianske serpentíny Empora Cup ani tento rok nechýbali zvučné mená slovenského motoristického športu. Legendárna dvojica otec a syn Bérešovci a slovenský špecialista pretekov do vrchu Tomáš Erdély predviedli takmer štyrom tisíckam divákov skvelú motoristickú šou.

Majster Slovenska v rallye Jozef Béreš junior túto skutočnosť potvrdil a na svojom legendárnom špeciále Opel Ascona vyhral pohár Empora Cup, cenu generálneho sponzora spoločnosti Empora Capital, keď 2,9 km dlhú trať Oždiankych serpentín prešiel v troch meraných rozjazdách najrýchlejšie. Tesne za Bérešom ml. skončil slovenský špecialista v pretekoch do vrchu Košičan Tomáš Erdély na vozidle BMW E 36 M3 GFR. Senior Béreš na legendárnej AUDI QUATRO COUPE skončil tretí.

Štvrtým miestom o pohár Empora Cup potešil rimavskosobotský jazdec Erik Klaubert na sériovom vozidle Ford Focus RS, ktorému sa podarilo predstihnúť výborného Mariána Janečka na upravenom VW Golf GTI 4x4.
Triedu A3 jednoznačne vyhral ďalší Rimavskosoboťan, ostrieľaný Attila Szabó na upravenom vozidle Fiat Seicento, ktorému sa v celkovom poradí podarilo skončiť na siedmej pozícii.

Atraktivitu kvalitného preteku nenarušil ani dážď počas druhej rozjazdy. Preteky sa zaobišli bez vážnejších udalostí. V Ožďanoch sa podľa riaditeľa preteku Ing. Ladislava Sedmáka ml. môžeme tešiť na motoristickú šou opäť o rok. Organizácia Oždianskych serpentín znovu kvalitou predčila predchádzajúce dva ročníky, čo naznačuje, že štvrtý ročník bude tiež atraktívny. Jazdilo sa v piatich triedach podľa kubatúr. Najrýchlejší čas dosiahol Tomáš Erdély v prvej rozjazde 1:39,9 s.