No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Petra Kepeňová sa teší na Alphaville, pripravuje nový album

21. marca 2009 | |  | 

Divoká karta v druhej sérii televíznej speváckej šou Superstar bola pre Petru Kepeňovú vstupenkou do povedomia mnohých Slovákov. Od tejto populárnej a divácky úspešnej súťaže  však uplynuli už viac ako dva roky a Petra spevu ostala verná aj naďalej.

„Niekto prerazí rýchlejšie, niekto pomalšie - ja som ten druhý prípad, že sa tak slimačím tempom niekam hrabkám, ale aj to má svoje čaro. Stále verím, že sa v hudbe spoločne s kapelou niekam posunieme,“ povedala v rozhovore pre Rimava.sk mladá speváčka.

Na svoje doterajšie pôsobenie však zďaleka nemusí byť prehnane skromná, na konte má už predsa debutový album, množstvo vystúpení a koncertov, dokonca s legendou českej hudobnej scény, s Olympicom.
„Bola to neskutočná skúsenosť. Olympic sú skvelí aj ako hudobníci, aj ako ľudia, im napríklad vôbec neprekážalo, že sme začínajúca kapela, vedeli sme sa spolu aj zabaviť a zároveň zodpovedne pristupovať ku koncertom,“ spomína Petra.

Momentálne ju zamestnávajú prípravy na tri slovenské koncerty skupiny Alphaville, kde sa Petra so svojou kapelou predstaví v úlohe predskokana. Keďže už vie, aké to je koncertovať so skupinou takého veľkého formátu, o to viac sa na ďalšiu skúsenosť teší. „Alphaville je fakt vynikajúci a pre mňa to bude česť aj s kapelou vystúpiť pred nimi,“ hovorí Petra.

Okrem toho usilovne pracuje aj na svojom druhom albume, ktorý by mal byť síce v rockovom ale zároveň baladickom štýle. „Ja zďaleka nie som žiadna tvrdá žena a tvrdá rockerka ako ju zo mňa urobili v Superstar,“ smeje sa Petra. Ako hovorí, na novom albume by chcela mať viac svojich autorských skladieb, hoci dobrý námet rozhodne neodmietne.
A názov? „To ešte fakt netuším. Pri prvom albume sme sa spoľahli na meno, teraz celý album možno vystihne názov pesničky, ale to ešte naozaj neviem,“ vysvetľuje.

Isté však je, že na pripravovanom CD sa objaví aj skladba s názvom „Odkedy nie si“, s ktorou Petra súťažila v prvom semifinálovom kole pesničkovej súťaže Eurovison Song Contest 2009.   „Počas večera som v priebežných výsledkoch figurovala buď na prvom alebo na druhom mieste a pri samotnom vyhodnotení som napokon skončila ako tretia, čo pre mňa znamenalo, že nepostupujem. Samozrejme, bola som z toho smutná, napokon som to však zobrala ako ďalšiu skúsenosť a ideme ďalej,“ hodnotí svoju účasť v súťaži Petra.

Ako naznačila, v štádiu rokovania ja niekoľko letných koncertov a vystúpení na rôznych festivaloch. Zároveň pre Rimava.sk „pošepkala“, že sa o nej uvažuje aj ako o predskokanke koncertov Dana Bártu, nič však ešte nie je definitívne potvrdené.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/kepenka.flv /]

Vráťme sa však na chvíľu ešte k „starej dobrej“ Superstar. Ako nám prezradila, stále je s niekoľkými finalistami v kontakte.  „Napríklad s Kubom Petraníkom - toho beriem dodnes ako mladšieho brata... alebo aj s Maťom Koreňom. Práve táto trojica sa stretávame dosť často aj na vystúpeniach,“ hovorí Petra. „A s Barborou Balúchovou som v telefonickom kontakte, ale sem-tam sa aj stretneme,“ dodáva vzápätí.
Prihlásila by sa do tejto súťaže ešte raz? „Rozhodne áno. Superstar bola výborným štartom aj keď okrem prínosov obnášala aj veľa strát,“ hodnotí.

„A aj keď od tejto súťaže prešli už dva roky, aj tak mám ešte energiu, silu a chuť robiť hudbu pre tých, ktorí nám stále fandia,“ hovorí na záver Petra. „Viem, že je veľa takých ľudí, ktorí nás v hudobnej brandži neakceptujú, ale práve títo sú výzvou, aby sme ich nejako presvedčili,“ konštatuje svojim charakteristickým úsmevom a odhodlaním.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross