No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Komu vlastne slúži naše mesto?

ilustracne-fotoDo redakcie Rimava.sk prišiel list od obyvateľky mesta, v ktorom sa vyjadruje k petícii za výstavbu psích útulkov. Podľa jej slov ignorovanie petície zo strany kompetentných je o zbavení sa zodpovednosti a odvracania sa od toho, čo si obyvatelia žiadajú.

List uverejňujeme v pôvodnom znení.

Som len bežná obyvateľka mesta Rimavská Sobota .. a tým že tu žijem mám predsa tiež právo niečo očakávať rovnako, ako ktokoľvek iný .. predovšetkým to, že vedenie mesta bude pri svojich rozhodnutiach zohľadňovať v prvom rade požiadavky a potreby obyvateľov .. a tým myslím všetkých obyvateľov (nie len menšiny) ..

Mňa konkrétne (a verím tomu, že i mnoho ďalších obyvateľov) zaujíma situácia ohľadom zriadenia psieho útulku ..

Je neuveriteľné, na čo všetko sa nájdu financie pokiaľ sa na tom dá zarobiť ..

Uznávam, že cyklochodnik je fajn, mať na frajerinu top bazén mi veľmi nutné nepripadá, ale nech .. ale vláčik za tisíce eur, ktorý sa v podstate viac než sezónne ani nevyužije?? .. a o výstavbe bytov pre sociálne slabých radšej ani nehovorím .. Zaujímalo by ma, koľko obyvateľov sa tomu skutočne potešilo .. ale stačilo .. teraz k veci ...

Bez ohľadu na to, či má niekto hlboký alebo skôr neutrálny či negatívný vzťah k zvieratám, žijú tu s nami a to, akým spôsobom a v akých podmienkach, je výsledkom nášho prístupu ( t.j. obyvateľov tohto mesta) .. a ako v každom vyspelom, rozvíjajúcom sa meste, je aj v tom našom potrebné túto problematiku riešiť .. tu sa však nehľadajú riešenia ale výhovorky, prečo to nejde ..

Vedenie mesta prišlo o možnosť využiť snahu iných, ktorí by to vyriešili za nich .. no čo už .. stalo sa ..

Dňa 10.2.2014 bola spustená hárková i elektronická petícia za výstavbu útulku pre psov z vyzbieraných daní za psa ..

Bola to jedna z najmasovejších petícií v RS a podpísalo ju približne 3000 občanov .. od marca minulého roka až doposiaľ sa k petícii vlastne nik nevyjadril .. nemôžem si pomôcť, ale nezdá sa, že by tu niekomu záležalo na tom, čo si obyvatelia žiadajú .. veď prečo by aj .. na prevádzkovaní útulku mesto nezarobí .. a tak radšej niekto vypustí do vzduchu nezmysel typu: "na zriadenie útulku pre psov by bolo potrebných 80 až 90tisíc eur" .. neviem, či sa mám smiať alebo plakať .. hlavne nad tým, že tomu niekto verí .. vedenie mesta ponúklo 70% z daní za psa na pomoc s prevádzkovaním útulku .. ja sa pýtam: kde sú všetky ostatné, vyzbierane za predošlé roky? Peniaze z daní za psa sa majú využívať na starostlivosť o čistotu a odchyt túlavých psov .. na žiadny iný účel ako ten, ktorý sa týka psov sa využívať nemajú .. snáď mi niekto nechce tvrdiť, že boli investované do tých pár nádob na exkrementy .. a teraz, na uľahčenie starostí, podpísalo mesto zmluvu s dvomi najbližšími útulkami v okolí, ktoré im prisľúbili pomoc vo forme odberu cca 6 psov mesačne .. podotýkam znova, že sú to útulky a tiež nebudú mať neobmedzené kapacity ..

Toto má byť riešenie?

Je to len zbavovanie sa zodpovednosti a odvracanie sa od toho, čo si obyvatelia žiadajú a považujú za potrebné, v mnohých prípadoch za prioritné ..

Kde je naša zodpovednosť, morálka a ľudskosť? Kde sú naše skutočné hodnoty a pokrok? Kde sú naše srdcia? Kde sú vzory pre naše deti?

Kde sú rozumné argumenty??

Zdroj: Marcela Kováčová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross