No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Pri paneláku si svojpomocne zveľaďujú oddychový priestor, zlodejom to zjavne prekáža

Priestor pieskoviska, ktorý obyvatelia paneláku upravujú. Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Snažia sa svojpomocne zveľadiť priestor za panelákom, no zlodejom táto aktivita zjavne prekáža. O prípade zo Sídliska Rimava v Rimavskej Sobote nás informovala naša čitateľka.

"Robíme deťom pieskovisko na vlastné náklady, sadíme kríky a skrášľujeme okolie," uviedla čitateľka na úvod. Všetko si riešia svojpomocne, aj financovanie. Mesto im pomohlo s dodaním materiálu na zhotovenie lavičiek okolo pieskoviska.

Článok pokračuje pod reklamou


Okrem toho si v máji nasadili do predzáhradky aj maliny, jahody, ríbezle a čučoriedky, aby si deti na nich mohli pochutnať, keď budú svoj čas tráviť na ihrisku. Problémy však nastali v polovici mája. "Pred dvoma týždňami nám z predzáhradky bola vykopaná jahoda," dodala čitateľka.

Krádeže však pokračovali aj ďalej. V piatok, 2. júna, spomínaným obyvateľom niekto vykopal krík, ktorý si nasadili pri pieskovisku. Ten bol čerstvo zasadený. "Ostali nám tam aj stopy, no podľa nich nevypátrame, kto je až takto sebecký," doplnila čitateľka.

Z tohto miesta niekto vykopal obyvateľom krík, ktorý si zasadili. Nebol však jediný. Foto: Rimava.sk

Keď sme sa s našou čitateľkou rozprávali, povedala nám, že priestor zveľaďujú nielen pre svoje deti, ale pre všetkých, ktorí sa chcú zdržiavať v tieni pod stromom. Okolo pieskoviska si robia betónové obklady, aby zem po čase nesadla. Pri pieskovisku budú aj lavičky a za nimi mali byť kríky, ktoré im v priebehu niekoľkých nocí vykopali.

Ak ste niekoho na Sídlisku Rimava v uplynulých dňoch spozorovali, neváhajte nás kontaktovať v správe na našom Facebooku alebo na e-mail redakcie Rimava.sk: [email protected].


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross