No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Máme sa kvôli mladíkovi na Západe báť vyjsť z bytu?

Rimavska SobotaMladý muž, ktorý sa denne potuluje po Sídlisku Západ, na ľudí pokrikuje a niekoľko žien už údajne aj obchytkával. O chúlostivom probléme, keďže má ísť o mentálne postihnutého mladíka, do čiernej skrinky napísala čitateľka Rimava.sk. Ako spomína, pokrikovanie by sa ešte dalo vydržať, hoci tiež nie je najpríjemnejšie, podľa jej slov však približne pred mesiacom došlo už aj k fyzickým útokom v mestskej záhrade, na ženy, ktoré išli ráno do práce. Podľa čitateľky mladý muž napriek svojmu postihnutiu údajne fetuje, preto je nevyspytateľný. „Jeho fyzické útoky majú sexuálny podtext,“ píše čitateľka a spomína, že je otázkou času, kedy mladému mužovi nebude stačiť „obchytkávanie“ ale môže sa stať, že bude chcieť viac. „Dokedy si ženy na Sídlisku Západ budú zatvárať oči?,“ pýta sa čitateľka a uvádza tiež, že situáciu rieši aj polícia.  Podľa nej sa však objavilo viac útokov, ktoré  neboli podané na polícii. „Bola by som rada, keby sa tento problém otvoril aj takouto formou, pretože vyšetrovanie môže trvať dlho a jeho zverejnením sa možno odváži prihlásiť oveľa viac napadnutých žien,“ píše sa v odkaze v čiernej skrinke.

Zisťovali sme, či polícia eviduje v tejto súvislosti nejaké podnety od občanov. Krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková pre Rimava.sk potvrdila, že v danej veci prijali oznámenie, no  v súčasnosti je v štádiu preverovania. „Zatiaľ nebolo začaté trestné stíhanie,“ uviedla hovorkyňa a spomenula, že v danej veci vykonávajú potrebné úkony (napríklad výsluchy) a potom rozhodnú, ako sa bude ďalej postupovať.

O tom, že na Sídlisku Západ sa pohybuje mladý muž s postihnutím, vedia aj mestskí policajti. Ako však pre Rimava.sk povedal náčelník Peter Berecz, na mestskej polícii zatiaľ neevidujú žiadne oznámenie o tom, že by mladík na niekoho zaútočil.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross