No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Z nového chodníka na Cintorínskej je parkovisko

parkovanie Rimavská SobotaZ nového chodníka, ktorý dalo mesto nedávno vybudovať na Cintorínskej ulici v Rimavskej Sobote, si niektorí vodiči robia výborné parkovisko. Do čiernej skrinky Rimava.sk to napísal čitateľ, podľa ktorého chodník pre ľudí, ktorí chodia do mestského cintorína, v tejto lokalite naozaj chýbal. „Úmysel pekný a chvályhodný, ale pozrite sa, ako je využívaný majetok nás všetkých, za naše peniaze,“ uvádza čitateľ a do redakcie zaslal aj fotografie áut. Podľa neho sa na chodníku parkuje dennodenne. Ako píše, „mamičky s kočíkmi, invalidi na vozíkoch i babičky s paličkami“ tak musia znovu chodiť ako doteraz – po ceste.

parkovanie-rimavska-sobotaParkovaním na novom chodníku sa už zaoberali aj mestskí policajti. Ako pre Rimava.sk povedal náčelník mestskej polície Peter Berecz, ešte pred Sviatkom Všetkých svätých dostali podnet na prešetrenie, ktorý aj riešili. Podľa jeho slov ak občania aj naďalej uvidia nesprávne odparkované autá na chodníku, mali by kontaktovať mestskú políciu.

Podľa §52 zákona o cestnej premávke "iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1, 5 m okrem zóny s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a zóny s plateným alebo regulovaným státím."

Ako Rimava.sk informovala, chodník na Cintorínskej ulici dokončili v polovici októbra. Podľa slov primátora Jozefa Šimka stál približne 22 tisíc eur, výstavbu zabezpečovala spoločnosť Gemerstav. Pracovníci museli zarovnať prepadnuté jamy, vyrezávať staré pne stromov či prekladať telekomunikačný stĺp na rohu ulice. Pre začatie výstavby bolo potrebné vysporiadanie pozemkov pri ceste. Ich zámenu s finančným vyrovnaním odsúhlasili rimavskosobotskí poslanci tento rok.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross