No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Z vodovodu nám tiekla biela voda, čo je za tým?

ilustračné fotoTakmer ako mlieko, tak opísal jeden z obyvateľov Rimavskej Soboty sfarbenie vody, ktorá uprostred týždňa podľa jeho slov tiekla z niektorých vodovodov na území mesta. Na redakciu Rimava.sk sa obrátili viacerí občania z Rožňavskej a Školskej ulice, ktorí mali doma vodu sfarbenú do biela a nevedeli si vysvetliť dôvod. Obávali sa, či voda nie je prechlórovaná alebo zdraviu škodlivá. Ich otázky, čo je príčinou netradičného sfarbenia vody a či nedošlo k nejakej poruche, sme adresovali Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti.

Podľa stanoviska, ktoré pre Rimava.sk poskytla tlačová hovorkyňa spoločnosti Slavomíra Vogelová, bolo v utorok, 10. marca, odstavené prívodné potrubie DN 500  Klenovec – Rimavská Sobota, na ktorom sa odstraňovala porucha.

„Biele sfarbenie vody  je spôsobené nadmerným množstvom vzduchu, ktoré sa dostalo do potrubia pri vyprázdnení  a následnom napúšťaní opraveného potrubia,“ vysvetlila hovorkyňa a spomenula, že v súčasnosti postupne realizujú odvzdušňovanie jednotlivých vetiev verejného vodovodu v meste.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross